Islamistit ei tässä maassa kauan enää juhli

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012110116274880_uu.shtml

Mutta toisaalta rikotaan törkeesti sanan-ja ilmaisunvapautta !
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä lakiesitys tulee PORVAREILTA ! Sillä suojellaan lopulta kaikkea muutakin porvareille eli pääomalle edullista kuten esim.aasialaisten halpatyöläisten tuontia Suomeen polkemaan palkkoja ja työehtoja.
Sen takia tätä lakia pitäisi lähinnä VASTUSTAA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helvetin hyvä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012110116274880_uu.shtml

Mutta toisaalta rikotaan törkeesti sanan-ja ilmaisunvapautta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu