Sapko - kookoo ottelu 27.10.2012

eräs herra

Eräs kysymys tälle älykkäälle kookoon kannattajalle joka huuteli katsomossa sapkolle että "HYVÄ HPK" niin minkäs värisiä te itse olette? Ja olisiko meidän pitänyt huutaa teille hyvä NHL!!?? Tai muita kansalaisuuksia?? Minusta on hienoa että omia kannatetaan mutta muiden pilkkaaminen on noloa todella noloa!!

5

229

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis onko kyseessä se Sapko jonka kotipeleissä kuuluttaja kehottaa katsojia taputtamaan, "nyt käsiä yhteen", jne. Jos kysymyksessä on se Sapko, niin kyllä sellaisen kotiyleisön edustajana pitäisi turpani kiinni muiden joukkueiden fanien kannustamisista.

    • eräs herra

      Hyväksyn todella sen että omia kannatetaan, jos muuten ei yleisö tajua että pitäisi kannattaa niin kiitos rohkealle ja viisaalle kuuluttajalle siitä että rohkaisee yleisö!
      En kiellä että savonlinnassa olisi tuo kannatus vauhdissa ja harmittelen sitä. Mutta minkäs mahtaa kun myö savolaiset ollaan hieman ujoja.

      Sitä paitsi mikäs minä olen turpani pitämään kiinni kun eihän minulla ole sallaista. Eikö sinulle KKtig ole opetettu jo lapsena että hevosella on turpa ja ihmisellä suu ;)!!
      HUOM!! Minusta on todella hienoa että omia kannatetaan! Ja ne kannattaa ketkä haluaa ja ne ei jotka eivät halua!! Ja voin myöntää että täällä savossa päin se on hyvin huonolla tasolla. Mutta taisi ensimmäinen viestini osua ja UPOTA SINUUN!! :D

    • Sir Hugh Beaver

      Yhteydenottopyyntö

      Kertomanne mukaan olette nähneet älykkään KooKoon kannattajan. Ihmiskunnan tunnettu historia ei tunne yhtään kuvaamanne kaltaista ihmistä. Pyydämme Teitä ystävällisesti ottamaan yhteyttä voidaksemme dokumentoida tapahtuman. Kuvailemanne henkilö tulee pääsemään ennätysrekisteriin.

      Terveisin
      Records Management Team

      Guinness World Records Limited
      17 Hanover Square
      London W1S 1HU
      United Kingdom

      http://www.guinnessworldrecords.com/

    • Hirttomies

      Älykäs kookoon kannattaja? Ne on kyllä t-o-d-e-l-l-a harvassa kun jopa tunnettu kouvolalainen kahjo kirjoittaa jatkiksella seuraavaa:

      "Välillä kyllä mietin, että Kouvolassa on pakko asua Suomen tyhmimmät ihmiset."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      419
      1861
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1207
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1131
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      111
      1110
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1103
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      168
      937
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      773
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      689
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe