Kohta on VHS-videonauhuri maailman vaarallisin esine.

Oli uutisissa että TV-ohjelmia ei saisi nauhoittaa ja katsoa myöhemmin sopivampaan aikaan.
Eiköhän olisi samantien kaikenlainen kommunikaatio ihmisten kesken järkevintä kriminalisoida samalla.

Varsinkin toisen ihmisen näkeminen kadulla... on kriminalisoitava, puhumisesta puhumattakaan.
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Usassa ei edes lehtien valokuvaa saa levitää ilman lupaa, siitä voi saada oikeudessa jopa miljoonien dollarien sakon tai linnareissu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhuminenonkielletty kirjoitti:

Oli uutisissa että TV-ohjelmia ei saisi nauhoittaa ja katsoa myöhemmin sopivampaan aikaan.
Eiköhän olisi samantien kaikenlainen kommunikaatio ihmisten kesken järkevintä kriminalisoida samalla.

Varsinkin toisen ihmisen näkeminen kadulla... on kriminalisoitava, puhumisesta puhumattakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu