sitä "persu tappion" syytä,ja katsokaa sitten sitä omaa pelle puoluettanne että tuliko plussaa...hähähähähäääää.
Miksi teille saa aina nauraa?
Miksi teille saa aina nauraa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aijaijai sentään nyt tuli pojuille paha mieli.
Demuillekkin historiallinen tappio.
Ja suurin puolue oli ? Ei.ei se ollut apukoulu aatujen persaus.Sorry.
Kansallinen kokoomus kiittää perusuomalaisia äänestäjiään. Palataan asiaan ensi vaaleissa.
Syytä onkin. Mikä ihme se on, että porvarit jyllää jos he saavat joka vaaleissa kannattajansa liikkeelle. Miksi persut eivät saa?
Vantaalla 51% äänesti. Jos se 49% olisi äänestänut esim. persujen tai muiden, pienempien puolueiden ehdokkaita, olisi muutos valtuustossa ollut todellinen.
Mutta kun ei jaksa vaivautua niin ei jaksa vaivautua, helpomi on vaan purnata nykymenoa oman koneen ääreltä nettiin.
Persuilla on vankiloiden valtuustoissa selvä johto. Jo kaksi persua on epäiltynä vaalilahjonnasta. Kannatus lienee persujen osalta 100%:tia.