tässä muutama hyvä keskustelu ja kirjoitus blogi, lukekaa!
1.
http://ei-kahvia.freehostia.com/
2.
http://www.tiede.fi/keskustelut/laaketiede-ja-terveys-f11/kofeiini-on-myrkkya-t37789.html
3.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=287250
4.
http://indy.puheenvuoro.uusisuomi.fi/27617-kahvi-on-kannabista-kauheampaa-myrkkya
http://qmies.blogspot.fi/
kahvi on huumetta!
4
371
Vastaukset 4
- cvkp
Mulle tulee kylmiä ja kuumia aaltoja, kiihtyneisyyttä, keskittymis ja paniikkioireita kahvista. En ennen osannut yhdistää niitä lailliseen päihteeseen. Nyt juon vaan teetä ja siitä tulee harvoin samanlaisia oireita, vähemmän kofeiinia kun siinä on. Tää ei ole mikään kusetus tai mainospuhe.
- nutritionist
Kannattaisi jättää se teekin pois, kofeiini nimittäin kertyy kehoon ja aiheuttaa hiipivän myrkytyksen. Vähän samaan tapaan, kuin arsenikki.
- johannes
Mahani oli jatkuvasti sekasin ja koitin saada sitä rauhottuun, jätin kahvin kokonaan pois ja jumalavita mitkä vierotusoireet sain, sitä kuuluisaa päänsärkyä en saanu, mutta olin kun unta ja räkää, nukuin jatkuvasti, ei mitään kiinnostusta mistään, sit ihmettelin kun oon aivan jäykkä en meinaa tuolista päästä ylös, luin kahvin vierotus oireista, kaikki nää oli sitä, nyt en juo kun aamulla ja päivällä kupillisen, se saa riittää tätä myrkkyä :)
- ► ►
Lopettakaa pössyttely niin vainoharhat vähenee. qmiehen oireet eivät (kuten näkyy) ole helpottaneet kofeiinista luopumisesta huolimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742435Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt372017- 1021256
- 491022
- 94937
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26867- 31755
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154748- 41695
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56608