Kirpputoreja Tampereella?

Taru Anneli

Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Tampereelle loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Tampereella yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?

12

437

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu!

      Ainakin itsenäisyydenkadulla sijaitsee Bonus- kirppari, josta löytyy erityisesti vaatteita, kirjoja ja pikkutavaraa. Laukontorin vieressä taas on radiokirppis. :)

      • wertyhfd

        Pelastusarmeijan kirpputori aika lähellä bonus kirppistä. Keskustasta löytyy myös muita pienempiä kirpputoreja kunhan kartasta katsoo.

        Henkilökohtaisesti olen kyllä sitä mieltä, että jos kirpputorilta haluaa jotain halvalla löytää niin isot kaupungit ei ole se paras paikka. Ainakin viimeksi radiokirppiksellä käyneenä huomasin hintojen olevan aika korkeat melkein kaikissa kojuissa. Tietenkin jotkut aina tuovat tavaraa ajatuksella päästä niistä vain eroon, mutta Tampereella on tällaiseen toimintaan paljon muitakin palveluita kun voittoa ei tavoitella. Toisin on pienillä paikkakunnilla, jossa tavaran saattaminen hyötykäyttöön voi olla hankalampaa ilman kirpputoria.


      • Tiedän nämä asiat

        Paras kirppis on Tampereen Jättikirppis Asema-aukiolla.
        Tavara vaihtuu, edulliset pöydän hinnat.


      • vcxvxvcxvcx
        Tiedän nämä asiat kirjoitti:

        Paras kirppis on Tampereen Jättikirppis Asema-aukiolla.
        Tavara vaihtuu, edulliset pöydän hinnat.

        En ole koskaan kuullutkaan. Minkä kokoinen kirppis tuo on?


    • kirppiksiä

      Itse käyn toisinaan Kyttälän kirppiksellä. Fidakirppikset myös ihan ookoita jos ei eksy sellaiseen missä soitetaan hengellistä musiikkia.

    • Sammonkirppis paras

      Itse tykkään eniten Sammon kirppiksestä. Ykkönen oli tuo Lentolan kirppis, mutta se paloi.

    • Kirppuja

      Tuliko Lielahteen juuri hiljattain joku uusi kirppis?

    • tuli sinne
      • ei hyvä

        En tiedä muista, mutta itse en tykkää tuon mallisista myyntipöydistä? Tykkään sellaisista mihin voi mennä tavallaan sisään siihen loossiin? Johtuu varmaan lyhyydestäni, mutta pidän hankalana tuollaista vaatetankoa?


    • kuukkelilla haet.
    • kirppis.info

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3027
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2991
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2377
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1763
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      78
      1294
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1260
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe