Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Tuusulaan loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Tuusulassa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Kirpputoreja Tuusulassa?
3
243
Vastaukset
- miksu862
ainakin femmatori sahankulmassa joka on hyrylän lähellä
- 4+46
"Taru" se kyselee joka Suomen kaupungin sivuilla tätä samaa asiaa.
Provo viesti, ei kannata vastailla - femmatorille plussaa
Femmatori on hyvä kirppis. Ystävällinen henkilökunta ja aina tulee tehtyä mukavia löytöjä. Lähinnä lasten ja naisten vaatteita, sekä kenkiä. Anoa miinus tuolla on siellä pöytää pitävä thai porukka, joka myy kaupoista varastettua tavaraa. Pöydässä on lähinnä lapsille/varhais nuorille suunnattua tavaraa. Upo uusia Top Model tuotteita ym. Tavarat on ihan pakasta revittyjä ja samaa tuotetta on aina muutama kappale. Asiasta on ilmoitettu viranomaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539