Tässäkin se nähdään minkalaisia rosvoja elää Lapissa, ja periaatteessa koko seutukunta syyllistyy tekoon suosimalla rikollisia niistä ilmoittamatta.
Kun ei edes tuollaisessa asiassa kyetä olemaan rehellisiä, niin ei kannata luulla että isoimmissa edes vähimmässäkään määrin.
Viisainta olisi kun myytäisiin Lappi kokonaan venäläisille harjoitusammunta-alueeksi länkisäärineen kaikkineen, tai annettaisii vaikka ilmaiseksi jos eivät maksamaan suostu. Nekin rahat mitä pohjoisen kieroille työnnetään menee täysin hukkaan ja niillä saataisiin todellista käyttöä eteläisempään Suomeen!
Kun ei edes tuollaisessa asiassa kyetä olemaan rehellisiä, niin ei kannata luulla että isoimmissa edes vähimmässäkään määrin.
Viisainta olisi kun myytäisiin Lappi kokonaan venäläisille harjoitusammunta-alueeksi länkisäärineen kaikkineen, tai annettaisii vaikka ilmaiseksi jos eivät maksamaan suostu. Nekin rahat mitä pohjoisen kieroille työnnetään menee täysin hukkaan ja niillä saataisiin todellista käyttöä eteläisempään Suomeen!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kokoomuksen vastaisku media iskee jälleen."unohtakaa shubak, katsokaa miten lappilaiselätit tuhoavat MEIDÄN (kokoomuseliitin) virkistys alueita".
tutkitutat pääsi perusteellisesti, sillä siihen on todellakin aihetta!
Olet sama idiootti runkkari joka työntää palstalle parikymmentä viestiä joka päivä missä haukutaan kokoomusta eri tavoin. Minulla ei ole kyseisen puolueen kanssa mitään tekemistä, mutta sinulla näyttää höperöistä kirjoituksistasi päätellen olevan mielenterveyshenkilöstön kanssa sitäkin enemmän.
Hyvä vaan kun korjaavatkin tollaset istutetut pskakalat vittuun jotka vallottaa elintilat kotoperäseltä Harjukselta ja lopulta tuhoaa koko Harjuspopulaation!
Ja kappas kappas! Jyskylässä sitten romahtanut vesitorni alas!
Onnettomuustutkintalautakunta: Ei tutkita
Poliisi: Ei tutkita
Juu PIKKUVIKOJA! Mitäs tollasia tutkimaan eihän moisista mitään haittaakaan kenellekään voi olla?!? :)
Annamunjumalautakaikkitänmaanpaskaviranomaisetkestää!!
Mitä hyötyä noista lappilaisista on veronmaksajille, ihan hyvin voitaisiin vuokrata lappia venäläisten sotaharjoitukskäyttöön.
No mihis ne poliitikot SITTEN veis valtiovieraat dokaamaan jos lapin hirsihuvilat menetettäis?!? Varsinkin kun sekin mesta on siitä kuuluisa että siellä näkee niitä hallusinaatiota (revontulet) ihan pelkän alkoholin voimalla! :P
Tehtäköön siitä ihan oma kolhoosi, elkeet viittaa ennestäänkin kolhoositoimintaan.
Ja kunnon piikkilanka-aita rajalle.
Säästyisi miljoonia veroeuroja oikeaan käyttöön.
Tottakakai kehä ykkösestä pitää tehdä kolhoosi. Kaikki Kokoomusrosvot sinne vaan varstamaan keskennä toisiltaa, saa muu kansa elää rauhassa.
Sanoppas mulle YKS juttu? Jos Hesa on kerta niin STN rikas kunta, että se elättää käytännössä YKSIN koko loppusuomen, niin MIKSI: "Vuoden 2009 tilinpäätöstietojen pohjalta Helsingin kokonaisvelka oli 4 306 euroa asukasta kohden"? :)
Mul ei nyt ainakaan mene jakeluun, että jos Helzinkin verotulot on sitten NIIN mahtavat kuin ovat, että miksi IHMEESSÄ sen on sitten pitänyt noinkin paljon velkaa ottaa?!?
lähde: http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/16088-helsingilla-on-yhta-paljon-velkaa-kuin-vantaalla
Sinulla taliaivolla ei mene muukaan jakeluun, olenkin funtsinut mitä tuo nimimerkki "TimppaTT" tarkoittaa, tulin sellaiseen ajatukseen että TimppaTäysinTollo.
Niin sen täytyy olla.
Kun kaltaisesi ÄO imbesilli ei kykene kumoamaan viisammpien kertomaa totuutta, kuten tässä tapauksesa Helsingin velkaisuus, niin ainoa mihin älysi riittää on ryhtyä haukkumaan tiedon kertojaa. Olet tyypillinen kokoomuslainen aivopesty kahjo, jonka ainoa paikka on todellakin nuoleskella Vapaavuoren kaltaisten rikollisten anusta.
Onkos ÄO:si noinkin mahtava, upeeta, mahtavaa.
sen takia tietysti kun on joutuneet elättämään lappilaisia loiseläjiä ja kaiken muun lisäksi rakentaneet ja rahoittaneet kaikkea mahdollista yhteiskuntaan kuuluvaa että Lapista muuttaneiden passaisi somalien kanssa asustella ja käyttää yhteiskunnan tukia hyväkseen.
Kyllä siinä velkaantuu mikä kaupunki hyvänsä.
Kyllä TimppaTT näyttää kuitenkin olevan sama Tornion Tinalo (Timo) joka aikaisempina vuosina on palstalla höperöinyt ja Laten Lapista kanssa riidellyt.
Nyt sama ääliö yrittää rauhallisemmalla tyylillä, paitsi ennätti heti alkupäivinä itseään kehua ikään kuin joku toinen olisi ne viestit lähettänyt.
Kokoomusrosvothan ovat jo kehä ykkösen sisällä, ja nyt kun ne ovat varastaneet toisensa kuiviin, ryhdytään omistelemaan ja määräämään Lappilaisten kalavesiäkin !
Kokoomus on arvoton puolue. Sen kansanedustajana ja ministerinä voi toimia moraalittomat rikolliset. Jättimäisistä poliittisista virheistä se palkitsee jäsenensä lahjusviralla, jonka veronmaksajat kustantavat. Kokoomuksessa asiakirjaväärennös, rattijuoppous, väkivaltarikos, gradunväärennös tai täydellinen taloudellinen osaamattomuus ovat hyveitä, joilla pääsee järjestössä ylemmälle oksalle.
MÄDÄT OMENAT OVAT HUONO ASIA SIKSI, ETTÄ MUUTAMA MÄTÄ OMENA RIITTÄÄ PILAAMAAN KOKONAISEN KORIN.
Jyrki Katainen on asiakirjaväärentäjä (samoin hänen avustajansa)
"Vähäisiä ja lieviä väärennyksiä". Jyrki Kataisen ja neljän muun kokoomusnuoren juttu lähti liikkeelle vuoden 1999 Pohjois-Savon kokoomuspiirin syyskokouksen alla kolmen piirin jäsenyhdistyksen valtakirjojen tehtailulla. Katainen valittiin syyskokouksessa kokoomuspiirin puheenjohtajaksi. Piirikokouksessa käytettiin väärennettyjä kokousten pöytäkirjaotteita. Todellisuudessa kokouksia ei koskaan pidetty.
Jan Vapaavuori on soveltumaton mihinkään julkiseen toimeen
Vapaavuori on tuomittu 17-vuotiaana pahoinpitelystä kuukaudeksi ja viideksitoista päiväksi ehdolliseen vankeuteen vuonna 1982. Syy pojan pahoinpitelyyn oli Vapaavuoren mukaan se, että poika oli "kiusannut tyttöjä". Vuonna 1984 Vapaavuori tuomittiin sakkoihin osallisena varkauteen. Vuonna 2001 Vapaavuori tuomittiin rattijuopumuksesta 11 430 markan sakkoihin ja ajokieltoon.[1][2]
Ja tenavatähti katalainen !
Katainen esitti piirikokouksessa Siilinjärven kokoomusnuorten kokouksesta valtuutuksen. Hän myönsi myöhemmin, ettei kokousta pidetty. Hänen mukaansa hänellä oli joka tapauksessa edustusoikeus piirikokoukseen Siilinjärven kokoomusnuorten varapuheenjohtajana.
Valtiosyyttäjä päätti jättää syytteen nostamatta Kataista ja neljää muuta henkilöä (Wille Berlin, Jukka Liukkonen, Juha Rannanheimo, Juho Romakkaniemi ) vastaan heidän syykseen luetuista lievistä väärennyksistä. Yhdistysten edustajien edustusoikeus perustui sellaisiin yhdistysten kokouspöytäkirjaotteisiin, joita vastaavia kokouksia ei todellisuudessa ollut pidetty, todetaan valtiosyyttäjän päätöksessä. Kokouspöytäkirjat eivät siten olleet yhdistysten kokousten antamia.
Late Lapista. SSSS Ry!
Ei tarvitse myydä. Kokoomuslaiset Nato-kiimansa huumassa saavat vielä ryssät hermostumaan ja miehittämään Suomen. Silloin lopultakin rahvaan orjuus loppuu ja kiitämme onnellisina vapauttajiamme.