Että kaikkien elämä ei ole ollut AMERIKKALAINEN SATU..jos sinulla itselläsi on ollut niin. "Synnyin Helluntalaisperheeseen ja kaikki sukulaisemmekin ovat Helluntalaisia. Isäni oli pastori ja äitini evankelista. Minä kävin 3vuotiaasta asti Pyhäkoulua..Lukiossa ihastuin mieheeni ja haimme samaan Yliopistoon ja menimme naimisiin.. Valmistuimme samaan aikaan Oikeus ja Kauppatieteen Maistereiksi.. nyt meilä on 300m2 talo Westendissä ja mieheni on johtavassa asemassa karismaattisessa seurakunnassa.."..
Varsinkaan Helsingissä ei ymmärretä..
-RISAINEN-ELämä-
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen pahoillani puolestasi. Minä sain uskoon tultuani enimmäkseen ihanaa kannustusta, vaikka olin alkuun aikamoinen kompastelija. Nyrpistelijät jätin omaan arvoonsa. Jos kelpasin Herralle, sain luvan kelvata myös itselleni ja muille. Kaikki ei olleet ihan samalla aaltopituudella kun kokemukset oli niin erilaisia, mutta rakkaus samaan Jeesukseen yhdisti. Varmasti sieltä Hesastakin löytyy niitä jotka rakastavat enemmän Jeesusta kuin tuttuja turvallisia kuvioita, ja ovat valmiit kulkemaan rinnalla. Eihän terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat. Meitä tämmöisiä Jeesus rakastaa ihan satasella! Tulet sen vielä huomaamaan:) monet ensimmäiset tulevat viimeisiksi, ja monet viimeiset ensimmäisiksi! Anna anteeksi, ja rukoile johdatusta uskovien ystävien suhteen. Hän joka sinut pelasti, on uskollinen!
Niimutku tääl stadis on myös eniten juppeja koko maassa. Ja neki, jotka tulee tänne böndelt, alkaa heti esittää juppeja ja karistaa ulkoisesti böndeläisyyden pois itsestään.
Sitte tätä samaa meininkiä on seurakunnat pullollaan. Lihan korska ja maailman henki rulaa.
-RISAINEN-
Synnyin Helluntalaisperheeseen ja kaikki sukulaisemmekin ovat Helluntalaisia.
olisi voinut menna paljon huonomminkin alkusi-- vaikka syntynyt alko-huume perheeseen ja jo syntymalahjanasi saada huume-alko syndrooma.. kiita Jumalaa saaduista lahjoistasi