Rikkaat on perseestÄ!

Ne mollaa ja sortaa köyhiä. Ne vie työpaikat ulkomaille, ne valmistaa maailmaan aseet ja myy niitä, käy sotia jossa tavallinen kansa vain kärsii.
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rupea rikkaaksi urpo, mikään ei ole helpompaa kuin rikastuminen ja laihduttaminen.
Te paskasakki olette vaan niin saatanan tyhmää ettette osaa kumpaakaan.

Äänestä
  • Aaaahh. Onneksi olen syntymärikas, hoikka, lihaksikas ja komea.
    Ei vois vähempää kiinnostaa köyhät, duunarit. pummit ja urpot, joita suurin osa kansasta on.

    Äänestä

  • Svinrik kirjoitti:

    Aaaahh. Onneksi olen syntymärikas, hoikka, lihaksikas ja komea.
    Ei vois vähempää kiinnostaa köyhät, duunarit. pummit ja urpot, joita suurin osa kansasta on.

    Samoin, 90% kansoista on täysiä kusipäitä.
    Ja miksi köyhimmät ovat saatanan rumia, läskejä ja vasemmistolaisia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahneet siat alas! kirjoitti:

Ne mollaa ja sortaa köyhiä. Ne vie työpaikat ulkomaille, ne valmistaa maailmaan aseet ja myy niitä, käy sotia jossa tavallinen kansa vain kärsii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu