Onko kellään mitään tietoa kauppakeskukseen tulevista liikkeistä? Entä mitä toivoisit hurjimmissa unelmissasi kauppakeskukseen tulevaksi? Itse juuri totesin kaipaavani vain kahta kauppaa..; biltemaa ja clas ohlssonia, jos nämä löytyisivät Ikaalisista ei minun tarvisi käyä tampereella ollenkaan;).
Mitä kauppoja kauppakeskukseen?
kilkankalkan
9311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vähäiseksi jää lisäarvo kun nuo eivät tule ikoolihiin...
Vie rahasi ruotsalaisille edelleen Tampereelle koska
tuo toimintasi ei elantoa Ikaalislaisille tuo.
Tokmanni myytiin ruotsalaisille, joten sinne kai ei sitte mennä kun se tulee kauppakeskukseen.
"Vie rahasi ruotsalaisille edelleen Tampereelle koska
tuo toimintasi ei elantoa Ikaalislaisille tuo."
Toisipa, myyjä tai myyjät siel liikkees todennäkösesti kuitenki ois ikaalilaisia, tai ees suomalaisia;9, en usko kenenkää ruotsist asti tän töihi tulevan.
Oliko se Parjasen kodinkoneliike vain huhupuhetta ? Sellaista ainakin kesällä kuulin.
Kodinkoneliike oliski toivottava, musta pörssiki kun "keskitti parkanoon", tosin liekö se merkki kannattamattomuuesta, kodinkoneita ku ei turhan usein uusita, toisaalta eipä niit kukaan mielellään lähe kauempaa hakemaankaa et varmaan tulsi itel ainaki maksettuu enempi paikall. yritykseen esim. pesukoneesta kuin et lähtis sitä hakeen kauempaa.
Se ainakin on varmaa ettei ohikulkijoista moni pysähdy pesukoneita ostamaan.
Jos kodinkoneita, huonekaluja tai vastaavaa tarvitsee niin suosittelen tilaamaan netistä. Ei tulisi mieleenkään lähteä itse niitä hakemaan, kotiinkuljetuskin on keksitty.
Pari viikkoa sitten tuli parinkymmenen kilon paketti Englannista. Rahtikulut oli 11 puntaa eli 13 euroa, kuriiri toi sen kotiovelle asti. Helppoa ja halpaa.
Toivoisin seksi shoppia kauppakeskukseen. Tai pitääkö silti käydä tampereella ettei tutut nää ostoja. Postimyynnistä en uskalla tilata kun äite tarkastaa kaikki postini.
Osta Tampereelta.
Juoruilta ei tämän kokoisessa kylässä voi välttyä. Jos sinne pornokauppa tulisi niin heti juoruttaisiin siitä että ketä siellä on näkynyt, äitis olisi varmasti asiasta kuullut jo ennenkun ehtisit kotiin leluja kokeilemaan.
En tosin osaa suositella mitään. Aikoinaan Tampereen Elämän Suola oli legendaarinen tuolla alalla, usein siellä kävi Ikaalislaisiakin. Mutta sekin on lopettanut, kun kaikki tilaa netistä nykyään.