blue finance !!!?????

tuli lappu että blue finance siirtänyt ok perintään vipin !!ihmekkös ei kuulunut erälappuja !!eikös blue financellakin ollut jotain häikkäää???????
7630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

joo mulle tuli ok perinnästä lappu että siirtänyt lainan sinne! miks ihmeessä??????ettei kuuluis arplyn kans samaan...

Äänestä
  • eihän noilla oo ees numeroakaan ?? laillinen paikka vai ei epäillyttää kyllä!!

    Äänestä

  • Mitäs pahaa tai epänormaalia siinä on että vippifirma tai mikä tahansa firma myy saatavansa perintäyhtiölle ? Täysin normaali käytäntö että laskutuksen hoitaa joku muu taho. OK Perintä sentään on asianmukaiset luvat omaava ns kunnollinen yritys.

    Tarkoittaa kyllä sitä että Blue Financen laskujen kanssa ei kannata pelleilä. OK Perintä kun koittaa vähän aikaa niitä periä, laittaa pari vaatimusta , soittaa pari kertaa perään, ilmoittaa maksuhäiriön ja pistää käräjille.

    Äänestä

kuuluuko blue finance luotonantaja rekisteriin ?? ok p sanottiin että heillä ei ole puhelinumeroa miten toi voi toimia ilman puhelinnumeroa??luulisi että mailit täynnä aina!retuperällä kyllä toi paikka...

Äänestä

Blue Finance Oy kuuluu kyllä luotonantajarekisteriin. Asiakaspalvelu toimii vain sähköpostitse. Asiakaspalvelun yhteystiedot näkyy olevan laskuissa sekä heidän nettisivuillaan, itse kun olen sinne viestejä lähetellyt, olen saanut vastauksen joka kerta saman päivän aikana. Parempi ilmainen sähköposti kuin maksullinen p.numero?? Eikä heillä varmaan ole ihan 1 tai 2 työntekijää vastaamassa niihin maileihin. Luulenpa että puhutaan vähän isommista työntekijä-määristä koska vastausajat ovat olleet ainakin minulle aina lyhyitä.

Äänestä
  • Turkulainen pelle firma se on. Liikkuvat siellä harmaan hämärämailla. 1 sivusto mistä saa ilmaiseksi hakea lainaa, 3sivustoa missä sitten rahastatetaan tekstarirahat hakuvaiheessa.. Eli rahoittavat toimintaansa noilla tekstarihaku rahoilla. Eipä ole kovin mallikasta toimintaa heiltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzzzzzzazxaxaxaxa kirjoitti:

tuli lappu että blue finance siirtänyt ok perintään vipin !!ihmekkös ei kuulunut erälappuja !!eikös blue financellakin ollut jotain häikkäää???????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu