Haastateltavia alkaa löytyä, Bäckman onkin syytön, hän ei ole syyllistynyt väitöskirjan väärentämiseen?!
http://www.verkkouutiset.fi/index.php/kotimaa/29-kotimaa-stt/112361-112361
http://www.verkkouutiset.fi/index.php/kotimaa/29-kotimaa-stt/112361-112361
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ajojahteja harrastaa lähinnä Bäckman itse. Pikemminkin hänenkohdaallaan on kyse kaikenkaikkiaan patologisesta valehtelusta, mikä on herättänyt kysymyksiä hänen toimistaan eri yhteyksissä. Aineisto tässä tutkimuksessa on varsin todennäköisesti silti todellinen, miksi se pitäisi väärentää. Kyllä Suomessa haastatteluja saa.
Bäckman on ajojahdin uhri, hän kertoo epämiellyttäviä totuuksia Suomesta ja sitä ei suvaita. Tämä väitöskirjajahti tosin ei onnistu sillä totuus on Bäckmanin puolella.
Aivan niin. Totuus on Bäckmanin omassa päässä. Päänsä sisäpuolella hän on tehnyt monta haastattelua väitöskirjaansa varten.