Profetioiden koettelua: Rantala

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11046458

Mitä tapahtui, missä mennään? Rantlan näky 8.11.2012 tv7 ohjelmassa... Mitä vuonna 1996-97
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Raamatussa on kerrottu tulevat ja Jumala on luvannut olla omiensa kanssa joka päivä.
Riittääkö se!?

Äänestä
  • Suomilaiva on pahasti epäkunnossa, se tulee hukkumaan.
    Mutta matkustajia voi vielä pelastua...

    Äänestä

Kautta aikain historian aikana on Suomen olosuhteet olleet muutoksen kourissa ja myös nyt EU aikana.
Mutta, iloitkaamme miten JUMALA loi ihmisen, joka mahdollistuu sopeutumaan monenlaisiin,- myös vaikeisiin olosuhteisiin ja näin elämä jatkuu.

Äänestä
  • Nouse, ole kirkas!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seuraaja2 kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11046458

Mitä tapahtui, missä mennään? Rantlan näky 8.11.2012 tv7 ohjelmassa... Mitä vuonna 1996-97

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu