Osittaiset pakkoliitokset on hyväksyttävä

Niin sanotut kehyskunnat on pantava yhteen rakennelailla.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen samaa mieltä, esimerkiksi Suomen velkaisin kunta Vantaa on liitettävä pakolla vauraampaan Helsinkiin.
Vantaa ei pysty nykyisellään enää turvaamaan kaikkia peruspalveluja, jotka ovat säädetty kuntien hoidettavaksi ja tästä syystä vantaalaisten tilanne alkaa olla kestämätön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakolla yhteen kirjoitti:

Niin sanotut kehyskunnat on pantava yhteen rakennelailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu