Sipilä kärähti laittomasta rahankeräyksestä

Kohu Kepun satraappien Kanarian matkan ympärillä jatkuu. Juha Sipilä hädissään sopotti, ettei veronmaksajien rahoja käytetty matkan rahoitukseen. Nyt on sitten paljastunut, että Sipilä kärähti laittomasta rahankeräyksestä.

Eikö kepulit koskaan opi? Miksi Kepussa korruptio ja valehtelu rehottaa?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Korruptio ja valehtelu sekä pettäminen ovat Kepussa ihan kunnia-asioita.

Äänestä

Miksi keput aina jää kiinni, mutta muiden puolueiden edustajat eivät?
Onko niillä parempi ote medioista että tulee pahimmillaan syvä hiljaisuus kun jotain tapahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johan Pomppas kirjoitti:

Kohu Kepun satraappien Kanarian matkan ympärillä jatkuu. Juha Sipilä hädissään sopotti, ettei veronmaksajien rahoja käytetty matkan rahoitukseen. Nyt on sitten paljastunut, että Sipilä kärähti laittomasta rahankeräyksestä.

Eikö kepulit koskaan opi? Miksi Kepussa korruptio ja valehtelu rehottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu