On pelkkä vitsi. Se loppuu viimeistään kolmekymppisenä kun tajuntaan iskee todellisuus: vaikka olenkin maailman ihmeellisin otus, en saanutkaan sitä unelmien prinssiä, sitä josta olette haaveilleet 15-vuotiaasta asti. Syy siihen löytyy sieltä peilistä. Te luulette reppanat että se kauneus joka teillä oli 16-vuotiaana, kantaa läpi loppuelemän. Ei se kanna. Ja vaikka suomalainen nainen on koulutettu (so what?), on työpaikka ja itsenäisyys, te ette ole koskaan tyytyväisiä mihinkään. Mistä tuo uskomaton itserakkaus johtuu? Luultavasti äidistänne joka on myös tuulipuku päällä sauvakävelylenkeillä kuvitellut itsestään liikoja.
Teidän seksuaalinen harhanne itsestänne johtuu myös siitä että teidän perässänne (lue seksin perässä) on hormoonipoikaset juosseet sen kymmenen vuotta ja siksipä reppanat luulette olevanne niin jumalaisia. Kun arki koittaa ja pitäisi miestä tyydyttää, ei huvitakaan. Googlatkaa arvon sauvakävelijänaiset vaikkapa miehen suvunjatkamistarpeesta niin opitte jotain. Sitä ei voi kytkeä pois muuten kuin kastroimalla tai lääkkeillä. Ja miettikääpä miten se perhe on toiminut viimeiset 10 000 vuotta. Kuka on metsästänyt, kuka hoitanut lapsia ja kotia. Te hankitte miehen, uran, kodin ja lapset ja sitten itkette kuinka kovaa elämä on. Miettikää arvon tuulipukunaiset seuraavan kerran kun haaveilette parisuhteesta, mitä se miehen tyydyttäminen vaatii. Jos/kun kykyä ei siihen ole, touhutkaa sen dildonne kanssa. Ja säästäkää meidät miehet teidän lapsellisuudeltanne.
Suomalaisen naisen seksuaalisuus.
4
432
Vastaukset
- Puhu mies
Katso peiliin ..jos naistasi ei enää seksi kiinnosta, vaikka ennen kiinnosti, on aika usein vika muualla kuin naisessa.
Olen itse nelikymppinen ja mieheni kimpussa kaiket illat, koska hän osaa myös vastavuoroisesti tuottaa mielihyvä minulle. teen aloitteen seksiin useammin
Jos mies on sängyssä vain palveltavana ja nainen jää aina ilman, kauanko hän jaksaa vain sinua tyydyttää. Mitä palkkaa hän siitä saa.
Heitä itsekkyys sivuun.
Päästä kerrankin vaimo vapaalle kotitöistä, anna istua valmiiseen ruokapöytään tai osta kukkia tai nätin pikkulahjan ( ei tarvi olla kallis kunhan on jotain mistä tiedät naisesi ilahtuvan ).
Kun kumppani on hyvällä tuulella saamastaan huomiosta, viet aikaisin makkariin, hierot hartiat ja pidät lähellä, kerrot että rakastat.
Hyväilet hellästi kaikkialta, kunnes vaimo itsekkin kihottuu.
Etukäteen olet hankkinut hyvää liukkaria ettei seksi ole epämukavaa ja käytät sitä jo hyväillessäsi.
Js noihin kykenet niin seksikin alkaa olla tarjolla taas.
Jos ei tuostakaan huolimatta seksiä tipu, on paikallaan puhua mikä suhteessanne on vialla.
Nosta niin sanotusti kissa pöydälle ja kysy ihan suoraan, miksi seksiä ei ole ja onko vaimon tunteetkaan enää sinua kohtaan samat kuin ennen, onko kaikki hyvin.
Houkuttele totuus ulos, mutta älä suostu tappelemaan ja huutamaan, rauhallinen keskustelu tuottaa tulosta.
Kukaan ei ala selibaattiin ilman mitään syytä, syy voi olla joko fyysinen tai henkinen.
Jos taas olet niitä miehiä,jotka käy välillä vieraissa, älä edes kysy miksi vaimo ei enää anna. - puokkarin_poika
Tätä juuri tarkoitin. Et ymmärrä lukemaasi ja tulet kertomaan miten sitä naista pitäisi paapoa, kuten joka asiassa joka vaatisi hieman panostusta miehen suhteen. Sinun kaltaisiasi on tämä maa pullollaan, otan osaa miestenne puolesta. Hauskaa sauvakävelyä, tarkista että tuulipukusi on puhdas.
- Väliaika!
Kyllä, verrattuna esim. venäläisiin tai virolaisiin naisiin me suomalaisnaiset pukeudumme kuin pohjoisnavan tutkimusretkikunta. Emme palele talvella hameessa ja korkeavartisissa saapikkaissa, tukan päälle litistetään kunnon peittävä myssy. Poikkeuksia lukuunottamatta ei käy kiistäminen, emme panosta ulkonäköömme yhtä paljon kuin naapurimaidemme miehet.
Tähän löytyy syykin: juuri tuo mainitsemasi korkea koulutustaso. Esim. virossa naiset haluavat antaa itsestään mahdollisimman edustavan kuvan aina kun mahdollista, myös jo naimisissa ollessaan. Tämä on merkki naisen valveutumisesta ja sivistyksestä, ja nostaa koko perheen statusta. Suomessa naisilla on itseluottamusta, koska he ovat tasa-arvoisessa asemassa miesten kanssa ja he vastaavat yleensä esim. perheen rahallisesta tilanteesta siinä missä miehetkin. Lienee selvää, ettei työpaikalta kotiin pyyhältävä uranainen ole hehkeimmillään iltaruokaa keittäessään.
Lyhyesti: ulkoisen statuksen merkitys vähenee, kun naisella on muita statuksia (esim. juuri koulutus ja ammatti).- Väliaika!
* emme korosta ulkonäköömme yhtä paljon kuin naapurimaidemme naiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061