Kun evokit mittaavat

Yksi mittausmenetelmä tuottaa yhdenlaisia tuloksia ja toinen toisenlaisia. Kuka enää uskoo evokkien mittauksiin? No ei kukaan järkevästi ajatteleva.

http://yle.fi/uutiset/eviralta_puhtaat_paperit_d-vitamiineille/6374489
664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hienoa. Nyt varmaan voimme turvautua kreationistisiin mittauksiin. Olisiko sinulla tarjolla jotain valmista ikään kuin tunnelman kohottamiseksi?

Vai onko niin, että kretut eivät edes osaa mitata mitään kikkelin pituutta vaikeampaa?

Äänestä
  • "Olisiko sinulla tarjolla jotain valmista ikään kuin tunnelman kohottamiseksi?"

    Olisi.
    Mistäs sulle saataisiin?

    Äänestä

Entä millaisia menetelmiä kreationistit yleensäkään mittauksissaan käyttävät? Ettei vain "tohtori" Reinikainenkin turvautunut diagnooseissaan evokkien menetelmiin?

Äänestä
  • Aika hyvin sanoit Evankelilais-luterilaisuudesta. Laitoankin herjasi näkyviin rippikoulun ilmoitustaululle, kun siellä kohta olen... :D Jos pappi valittaa, niin se on jehova. Evankelilaissika

    Äänestä

  • Sepä Se kirjoitti:

    Aika hyvin sanoit Evankelilais-luterilaisuudesta. Laitoankin herjasi näkyviin rippikoulun ilmoitustaululle, kun siellä kohta olen... :D Jos pappi valittaa, niin se on jehova. Evankelilaissika

    Kirvesvartta.

    Äänestä

Tikku-Iivarin mittausmenetelmä D-vitamiinille:

1. Otetaan Raamattu ja plärätään se läpi.
2. Mietitään löytyikö sieltä sana D-vitamiini, ei löytynyt.
3. Mietitään löytyikö sieltä yleensäkään sanaa vitamiini, ei löytynyt.

Johtopäätös. D-vitamiinia ei ole olemassakaan! Mitään vitamiineja ei ole olemassakaan! Ne on evokkien mielikuvitusta!

Lopuksi poistetaan miettimisen yhteydessä pään raapimisesta kertyneet tikut kynnen alta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tikku-iivari kirjoitti:

Yksi mittausmenetelmä tuottaa yhdenlaisia tuloksia ja toinen toisenlaisia. Kuka enää uskoo evokkien mittauksiin? No ei kukaan järkevästi ajatteleva.

http://yle.fi/uutiset/eviralta_puhtaat_paperit_d-vitamiineille/6374489

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu