Johanna Försti on aivan upee laulaja !

Tanssii tähtien Kanssa ohjelmassa Johanna (orkesterin johtaja)
esiintyi ja vetäisi TIINAN River Deep Mountain High biisin
todella upeesti ! Eipä jäänyt Tiinan originaalista tulkinnasta
juurikaan jälkeen. Tosi kova ! Paras mitä olen koskaan kuullut,
enkä ehkä tule kuulemaankaan.
6371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juu. Mutta kuinkas häneltä sujuu tangon ja valssin tulkinta?

Äänestä

Johanna Försti on upea, hyvä-ääninen laulaja, mutta tuossa Tanssii tähtien kanssa -ohjelmassa hän saa kaikki musiikit kuulostamaan jazzilta tai joltain muulta kuin siltä tanssilta, mitä juuri tanssitaan. Eilenkin esim Jukka Haapalainen ei tunnistanut pasodoblea eräiden tanssista jne. Mennään jo liian kauas etsimään sitä uutta näihinkin perinteisiin tansseihin, siksi en viitsi enää juurikaan katsoa koko ohjelmaa. Katson vain IS:n otsikoista kuka putosi.

Onko Johanna nykyisin orkesterin johtaja? Luulin että hän on Sami Pitkämö? Voi olla, että osat ovat vaihtuneet.

Äänestä

Johanna Försti ja Sami Pitkämö orkestereineen ovat liki ainoa syy, miksi jaksan katsoa tuota ohjelmaa, joissa kaikki on muuten sitä yhtä ja samaa vuodesta toiseen J. Uotisen puhkinaurettuja repliikkejä myöten.

Siinä missä Johannaa vertasit jopa Tina Turneriin, minä vertaisin maestro Samia Frankie-boy Sinatraan. Aitoja muusikoita, joilla on pitkä koulutus takanaan.

Äänestä
  • Mistä tiedät heidän koulutuksesta. Solisteina kohtalaisia, mutta siihen se sitten jääkin.

    Äänestä

N IINKÖ

Äänestä

Liian pieni ääni. Ei ole solistiaineista, sopii paremmin taustalaulajana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mauri.vuorinen kirjoitti:

Tanssii tähtien Kanssa ohjelmassa Johanna (orkesterin johtaja)
esiintyi ja vetäisi TIINAN River Deep Mountain High biisin
todella upeesti ! Eipä jäänyt Tiinan originaalista tulkinnasta
juurikaan jälkeen. Tosi kova ! Paras mitä olen koskaan kuullut,
enkä ehkä tule kuulemaankaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu