Paavo on puhunut!

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2913754/arhinmaki-tyrmasi-sailaksen-talouslaakkeet
Hyvä ja vaihtoehtoinen esitys hallituksen parhaalta ministeriltä!
Ongelmia on mutta Sailasksen malli ei voi olla ainoa ja edes se oikea.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä on nämä vasemmistoliiton ministerit hallituksen surkeimpia. Jopa jeesustelijoiden Räsänen on onnistunut ministerinä paremmin, kuin nämä kaksi porvarin alkua.

Äänestä

Demarien kasvattilapsia nämä kaksi ovat ,omin avuin vasemmisto ei istuisi tässä hallituksessa ? suoranainen valehtelu äänestäjille ,kostautuu varmasti tulevissa vaaleissa. Kunnallisvaalit osoittivat tämän ,jopa vihreät saivat suuremmman kannatuksen .

Äänestä

Kannatus vakaalla ja hyvällä pohjalla.Väki tykkää ja kannatus kasvaa!!
Hienoa olla vasemmistolainen!!

Äänestä
  • Koska kannatus on kasvanut? Ootko taas kännissä vai aineissa?

    Äänestä

  • TyöeIäkeläinen kirjoitti:

    Koska kannatus on kasvanut? Ootko taas kännissä vai aineissa?

    Kannatus on laskennut jo tasaisesti, jo vuodesta 1996. Eikä laskemisen loppua näy. Ainut keino millä kannatuksen lasku saadaan loppumaan, olisi suoraselkäinen toiminta, mikä ei taas ole Arhinmäen ollessa puheenjohtajana mahdollista. Mustajärvi tai Yrttiaho puolueen johtoon, niin kannatus lähtisi komeasti toiseen suuntaan, ja voisi olla seuraavissa eduskuntavaaleissa jopa 10%.

    Äänestä

Lääkehuurussa voi tolta tuntua ? onneksi noista kahdesta tolvanasta päästään ,lasken jo aamuja herätessäni ,välillä näen painajaisia ettö nämä kaksi istuisivat seuraavassa hallituksessa .Mutta tätä pelkoa ei ole ,kuudet hävityt vaalit antavat tästä esimakua mitä tuleman pitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex... kirjoitti:

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2913754/arhinmaki-tyrmasi-sailaksen-talouslaakkeet
Hyvä ja vaihtoehtoinen esitys hallituksen parhaalta ministeriltä!
Ongelmia on mutta Sailasksen malli ei voi olla ainoa ja edes se oikea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu