Mistään ei taas löytynyt tietoa etukäteen, että ilotulitus Keravalla keskustassa. Olis kiva joskus päästä näkemään.
Ilotulitus 18.11 eli äsken
9
586
Vastaukset
- valoa
taisi olla lumous tapahtuman loppuhuipennus, siitä tais olla juttua viikkarisssa tai hesarissa
- karmea pauke
Asun siinä lähellä. Oli juuri parvekkeen ovi auki kun rupesi kuulumaan hirveä pauke. Luulin että joku ampuu metsiköstä. Äkkiä ovi kiinni ja valot sammuksiin. Katsoin sitten makuuhuoneen ikkunasta (ei näkynyt suoraan) ja ilotulitustahan siellä oli! En minäkään löytänyt ilotulituksesta mitään tietoa, olisivat voineet vaikkapa kaupungin sivuilla kertoa. Nyt säikähdettiin turhaan koiran kanssa.
- keravalainen 10vuott
Sitä minäkin ihmettelen, että miksi ei voi ilmoittaa näistä tapahtumista Keravan sivuilla? Aina kun etsin tulevia tapahtumia niin tutkailen Kerava- sivua.
Hesaria luen satunnaisesti netistä ja viikkolehdestä en ole älynnyt tapahtumia etsiä. Kai ne sieltä sitten pitää alkaa etsiä.
Toivottavasti ei mennyt meidän rahoja taivaalle kun ei meille tästä nyt jaksettu ilmoittaa. - Ilonen tulittaja ; D
Kiitos palautteesta.
Ensivuonna tapahtuma järjestetään suunnilleen samaaan aikaan ja jos talkoolaisia saadaan, käydään Keravan, rakkaan kotikaupungin, jokaisella ovella ilmoittamassa tarkempi ajankohta kellonaikoineen.
t. Järjestelytoimikunnan pj,,tj, vt. org.pääll., sihteeri ja jokapaikanhöynä
Ilmari Littunen- tulitus ilo?
Ei nyt v---tuilla! Riittää kyllä jos Keravan kaupungin sivuilla ilmoitetaan näkyvästi eikä piiloteta johonkin muuhun tapahtumaan (lumous?). Ja ilmaislehdissäkin voisi ilmoittaa. Minulle ei tule mitään tilattua lehteä.
- tiedottaja4
Täytyykin soittaa sitten Ilmari Littuselle joka viikko ja kysyä, josko on jotain tapahtumia tulossa.
Ilmeisesti tämä olikin sitten jokin yksityisen tekemä ilotulitus. Muussa tapauksessa olisi varmaan ilmoitus Keravan sivustoilla. Monille tutuille ei tule maksullisia lehtiä, joten ehkä sitten on helpompi käydä jokaisen ovella ilmoittelemassa tapahtumista. Ehkä se Kerava saadaan sillä tavoin vireämmäksi ja ihmisiä tulemaan erilaisiin (salaisiin) tapahtumiin.
Näin nettiaikana sitä vain ihmettelee jos ei mitään tietoa mistään löydy. Toiset vetää herneet nenään ja toiset ottaa opikseen. :D - Littunen Sulo-Ilmari
Aivan aivan aivan. Oikeassa oletten.
Nyt on niin, että meillä on perhepiirissä juhlat tulossa ja silloin taas on aika näyttävä ilotulitus.
Pankaa tämä allakkaanne. Juhlapäivä on 1.1-13, mutta ystäväpiirimme on tunnetusti innokasta juhlintaa harrastavaa, joten puolilleöin tarkoitretuksi alkava raketointi alkaa varmasti jo edellis iltana klo 18 jälkeen ja saattaa kestää aamuun asti.
Myös juopuneita ja muutenvaan iloisella mielellä olevia saattaa esiinttyä rakkaan kaupunkimme kaduilla ja toreilla, joten pyydän jo etukäteen pitkämielisyyttä ja ymmärrystä tapahtumaamme kohtaan.
Myös anteeksipyyntö lienee kohdillaan, koska kaikkea varmasti taas perinteikkäässä juhlinnassamme saattaa sattua ja jpoillain mopo karkaa... - vieras1
Prisman joulukauden avaiset oli syynä ilotulitukseen, keski-uusimaa lehdesä oli ainakin mainos
- menen jäkeen
En tilaa Keski-Uusimaata. Joskus se tuli mutta kovin on kallis ja ohut lehti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad831332- 50959
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että368791- 142749
- 55689
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän121684- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56594