Helpotusta teoriakokeeseen?

Minulla on huomattu ADD:n eli tarkkaavaisuushäiriön piirteitäja olen tutkimuksissa tämän takia. Jos minulla nyt se todetaan, niin tietääkö joku, että saako lääkärintodistuksen kanssa helpotusta autokortin teoriakokeen suorittamisessa jos on ADD ja kokee sen aiheelliseksi?
1955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Keskittymishäiriöiset saa lääkärintodistuksella tehdä teoriakokeen ilman aikarajaa tai tupla-ajalla riippuen vakavuudesta. Ilmoitat vaan autokouluus ja toimitat todistuksen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut 3 kirjoitti:

Minulla on huomattu ADD:n eli tarkkaavaisuushäiriön piirteitäja olen tutkimuksissa tämän takia. Jos minulla nyt se todetaan, niin tietääkö joku, että saako lääkärintodistuksen kanssa helpotusta autokortin teoriakokeen suorittamisessa jos on ADD ja kokee sen aiheelliseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu