Sain viime vuonna ekat silmälasit (5lk)
ja nyt olen kuudennella luokalla. Mua ei oo koskaan kiusattu niiden takia. Yhtenä päivänä vaan tulin kouluun
ja mulla oli rillit pääs. Kaikki aluks vähä tuijotti ja tuntu vähän oudolta. Monet sano "Noi sopii sulle, oot nätimpi ku ennen"
"Tosi kauniit", "Vähäks noi sopii sulle hyvin!".
Ensin käytin laseja vain koulussa, koska ne tuntuivat aluksi oudoilta ja _omasta mielestäni_ olin kauniimpi ilman.
(nykyään pidän kaikkialla, elämä on näkemisen arvoinen)
3kk silmälaseilla niin mieleni muuttui
peilistä katsoi entistä kauniimpi tyttö, ei sen rumempi kuin ennen, vain kauniimpi. Nykyään aina kun menen nukkumaan/suihkuun ja otan rillit pois, niin katson hämmentyneenä peiliin ja ajattelen "Mitä ******, oonko toi mä? Tollanen ruma tyhmän näkönen!!"
sit laitan lasit päähän "wau, oonko toi mä? noin kaunis!!"
Kaverit ei ny sentään hauku mua, mut sanoo oudoks ilman silmälaseja. Oon luokalla ainoo tyttö jol on rillit, kahdella pojalla on rillit. Luokassani on 22oppilasta.
Jos ei ny viälä tullut selväksi, niin mä olen siis TYTTÖ 12v 6lk
Kun sain silmälasit
Rillipää Enkeli
1
235
Vastaukset
- hgj
Joo, oon 10v poika ja sain juuri tänään lasit. En oo vielä menny kouluun ne päässä mutta pelottaa ihan kamalasti... mitä jos ihastukseni ei tykkää musta enää sitten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673447- 152096
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371121
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.39974