...pelkään tavattomasti loukkaantumista, onko Krav magassa paljon loukkaantumisia?
Hampaani esim ovat jo muutenkin mädät enkä halua että ne viimeisetkin tippuvat, lajiin on tietenkin hammas-suojia, mutta ovatko hampit vaarassa.
Enkä voi kunnolla käyttää toista kättäni, lyöntien torjunnat onnistuvat jotenkuten, mutta lyönnit olisivat heikkoja.
Laji on kova sen tiedän ja suojia (hammas-, munasuojia tarvitaan) onko lajissa paljon loukkaantumisia ja mitkä ovat yleisimmät.
Haluaisin alkaa harrastaa ihan itsepuolustuksen vuoksi koska aikidosta ei mielestäni ole itsepuolustukseen.
Haluaisin alkaa harrastaa, mutta...
0ixpkkvxj
2
408
Vastaukset 2
- voi voi
Voi jee, kannattasko mennä hammaslääkäriin.
- 0ixpkkvxj
Voi köyhänä minulla ei ole varaa hammaslääkäriin jotenka hammaslääkärin virkaa ovat hoitaneet vaarin vanhat hohtimet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502