http://yle.fi/uutiset/yle_gazassa_yo_oli_melko_rauhallinen/6382878
Kuuntelin eilen YLEN uutisten lukijaa joka posmitti mm. näin " jo kuudetta päivää Gaasassa jatkuneet taistelut eivät ota laantuakseen " ????
Kuudetta päivää????? minun tietääkseni nuo tappelukset ovat jatkuneet jo yli 60 vuotta, eikä loppua näy!
Mitenhän ne YLE on supistanut kuusipäiväisiksi ????
Late Lapista. SSSS Ry!
Kuuntelin eilen YLEN uutisten lukijaa joka posmitti mm. näin " jo kuudetta päivää Gaasassa jatkuneet taistelut eivät ota laantuakseen " ????
Kuudetta päivää????? minun tietääkseni nuo tappelukset ovat jatkuneet jo yli 60 vuotta, eikä loppua näy!
Mitenhän ne YLE on supistanut kuusipäiväisiksi ????
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 10
Vanhimmat
ziomedia. Katsos Ylen johtava pomo kävi just eliitin kinkereissä jotka järkättiin Suomessa.
No ylellä,hesarilla jne..ollut melko yksinpuolista tuo uutisointi
Syitä tähän "sotaan" ei ole selvästi sanottu eikä tuotu ilmi miksi on täytynyt tälläiset toimenpiteet aloittaa.Kahnausta ollut jo iät ajat,mutta asia päivänvaloon tuotiin,kun joku sairas sotahullu kuoli iskussa.Tästä uutisoinnista mm..Ruben Stiller antoi aika mielenkiintoisen haastattelun, kantsii käydä lukemas.oiskoha muistaakseni Ylen puolella toi.
Eikä kaasassa mitään taistella vaan molemminpuolin nakellaan raketteja ja pommeja toistesa niskaan kuten on tehty jo vuosikymmenet.
On hirvittävän suuri ero palestiinalaisten itse tehdyillä värkkäyksillä jotka ei edes osu kohteeseen kuin vahingossa jos sittenkään, ja israelin armeijan kymmeniätuhansia euroja kappaleelta maksavilla raketeilla!
Onko palestiiinalaiset tuhonneet niillä häkkyröillään esimerkiksi 200 kerrostaloa niin kuin israelilaiset loputtomassa tuhoamisvimmassaan erilaisten muiden kohteiden lisäksi?
Lisäksi israel on itse kertonut suorittavansa usean sadan henkilön voimin propagandaa internetissä toimivissa erilaisissa tiedotusvälineissä kuin muuallakin ja se on havaittavissa myös suomalaisessa mediassa!
Jos olette nähneet tälläisen kummajaisen saapastelemassa stadin rautatieasemalla niin kyse ei todellakaan ole filmatisoinnista vaan tavallisesta arkisesta ahertajasta työmatkalla postilleen hoitamaan yhden valtion monopolin saattohoitoa
http://yle.fi/ecepic/archive/00350/lauri_KIVINEN_350258b.jpg
Kivisen sooloilut maksatte nimittäin te veronmaksajat häh-häh
http://www.yleisradio-yle.blogspot.fi/
Kuluttaja vältä elämäsi erehdykset jatkossa älä yksinkertaisesti avaa Ylen kanavia
Sitä samaa soppaa kun talvivaarasta "Amattikalastajat" mitähän sieltä ensi vuona tulee ? kun rahaa tulee ovista ja ikkunoista,riippuen kenen talutusnuorassa on ?
Myös kuin puhutaan operaatiosta vaikka kyseessä on kansanmurha. Nuo israelin nokkamiehet olisi vietävä Haagiin tuomittavaksi.
Nimenomaan. Muurit on purettava ja varastetut alueet palautettava alkuperäisille asukkaille sekä Israelin on maksettava varastettujen alueiden jälleenrakennus.
Kun tämä on tehty, vasta sitten rauha on edes mahdollinen ja sittenkin vasta suurten ponnistelujen jälkeen. Koston kierteen on loputtava ja Israelin on siinä näytettävä esimerkkiä edistyneenä "länsimaana".
sdssfsfsd
Ei riitä edes 60 v kun ovat sotineet, on tiettävästi sotineet 3000 v, voi olettaa että jatkuu vielä