Jari-setä imitoi kristinuskoa eksyttäen: "Yksi lysti onko se kirkko vai seurakunta, vai mikä, aivan yhtä yksi lysti onko paalu vai risti. Yksi lysti."
Hylkää syntielämäsi Jari ja tule Adventtikirkkoon.
Hylkää syntielämäsi Jari ja tule Adventtikirkkoon.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei !
Minulla ei ole mitään tekemistä SETA:N kanssa. Olen poikkeuksetta rakastunut naisiin elämässäni aina, mutta en jokaiseen enkä jokaiseen mahdolliseen spekuloituun. Ei miytään tekemistä moisen järjestön eikä porukan kanssa. Olen kerran mennyt kaljalle moiseen paikkaan kun keskellä kaupunkia oli moisen yhdistyksen bileet keskellä kaupunkia. Lähdin sielä yksin. Tämä oli joskus 1990 luvulla.
P-er-seessä on neitsyys tallella enkä ole koskaan kyennyt saavuttamaan kestävää erektiokykyä pe-räsuoliyhdynnässä.
Eli kaikki kunnossa näiltä osin.
Minä en ole ketään homoksi tau hintiksi nimitellyt koska en harrasta rikollista kielenkäyttöä eli ihmisten kunnian loukkauksia. Raastuvassa rangaistava teko.
Ymmärrän homoilut ohimeneviksi yliseksuaalisuuden purkaamiseksi kun on vaikeuksia saada normaalia suhdetta. Tilapäiseksi ja ohimeneväksi. Minä olen aina inhonnut syvästi sellaisista rakkauksista puhumista. Yök.
Vähävaraisena en enää tässä iässä saa naisia joita olisin vielä 50 villityksessä halunnut. Pullea evp rouva ei minua kiinnosta liioon. Pitäisi olla pullea lompakko niin olisi onnistunut saada vielä kumppani joka olisi ollut mieluinen.
Helpompaa onkin laskea vähät lantit yksin.
Minä en enää polta itseäni yksinäni naisiin, en vaan halunnut suhteisiin joissa en nähnyt tarpeeksi ruusuisaa. MInulla oli kotikonstit vieroitukseen ja elän rauhassa yksin. En käytä mitään seksin ja yliseksuaalisuuden korvikkeita.
Jeesus Kristus saa piisata.
Oli toki tosi hankalaa aika ajoin yksin. Kun ihminen on raitis ja liikkuu paljon pysyy hermosto sellaisessa kunnossa ettei ole himojensa kanssa vaikeuksissa. Poikamiehillä on kaikilla hankalaa jos stimuloivat itseään alkoholilla esim. mm. Hermosto on koko ajan käymässä ja tuli palaa krapula-aamuisin lantioissa.
On todellakin yksi lysty paalu vain risti, mm. Aivan yksi lysti.
On todettu että roomalaiset käyttivät ristejä siihen aikaan. Joskus on jossakin ollut puupulaakinm ja paalu on saanut piisata. Kreikan kielessä kun "paalu" ja "risti" ovat yksi sama. Aivan yksi lysti onko Kristus kuollu ristissä vai paalussa.
Minulla ei ole tässä mitään tahallista syntielämää ollenkaan menossa.
Jeesukseen Kristukseen vaan katse tiukkana koko ajan.
Ottaa aina aikaa uupumuksien jälkeen palailla mihinkään entiseen.
Työelämässä kun väsyin kesti 20 vuotta ennenkuin saatoin ajatella että voisin olla samassa työssä. Se on vaan asia jota ei ymmärrä kuka ei ole kokenut.
Yksi lysti on kutsutaanko ekleesiaa seurakunnaksi vai kirkoksi. Aivan yksi lysti.
yst. jari
Lisäys;
Naisille pitää olla sisäistä kaneutta ja vakaata taloutta.
Äm sori naiset.
Minä en ole elänyt päivääkään koskaan missään seta-rakkaussuhteessa.
En päivääkään.
Jokainen ukkomies kadehtii poikamiestä ainakin vapaan ajankäytön vuoksi.
Ei ole kukaan nalkuttamassa.
Kaksinkin joskus kaunista on toki.
yst. jari
Miks' se sua niin kiinnostaa höpistä ett' "En ole, en ole" - jotain takana olevaa häiritsevää propleemia?
Hop !
Ei tässä elämässä mistään muusta ole ollutkaan koskaan kyse kuin takana häiritsevät propleemat. Voisiko jotakin muutakin olla ?
Kaikkeen on hyvä kotikonsti: Liikuntaa paljon. Eilenkin 2 tuntia sauvoilla ja 1 tuntia juoksua päälle ja tunti pyörällä lujaa.
Sitten taas jaksaa miettiä minkälaisia propleemia jossakin ja takanakin voi olla mahdollisesti.
yst. t. jari