Osaisko kukaan neuvoa missä/ kuka ois hyvä fysiatri Tampereella? Ongelmia niska/hartia/olkapääseutu sekä lonkka/pakara/reisi alueella. Joka oikeesti tutkii, eikä vaan heti laita fysioterapeutille? Fysioterapeutilla oon ravannu puoli vuotta, kiropraktikolla neljä kertaa ja kukaan ei osaa/viitsi/halua katsoa kokonaisuutta.
Eli löytyisko Treen alueelta oikeesti hyvää fysiatria?
Hyvä fysiatri Tampereella
13
12951
Vastaukset
- 0207
Minä olen suositellut asiakkailleni Fysiatri Eero Penttinen Tampereen
Fysiatrikeskus. On kyllä kallis kuulemma, mutta pätevä. Itsekin ymmärrän kyllä
mielestäni pitkän kokemuksen myötä aika paljon ko.ongelmista, mutta mikäli
tarvitset lausuntoa tms. - 0207
Muistin väärin, se olikin Tampereen Fysiatripalvelu
- Kyllästynyt tähän
Kiitos vastauksesta. :)
Puntaroin juuri ton Penttisen ja Maarit Köynnös-Parven välillä. Varasin ajan sit tolle jälkimmäiselle, kun joku sanoi sen olevan tarkka. Täytyy sit kokeilla tota Penttistä, jos tämä ei johda mihinkään. Joo ja tarviin lausunnon työterveyteen jäljellä olevasta työkyvystä ja siitä et voiko asialle tehdä jotain.
Hmm, mikäs sä sit oot ammatiltas, kun suosittelet fysiatria asiakkaillesi?
Kipeehän voi kokeilla kaikkea. :) - 0207
Kyllästynyt tähän kirjoitti:
Kiitos vastauksesta. :)
Puntaroin juuri ton Penttisen ja Maarit Köynnös-Parven välillä. Varasin ajan sit tolle jälkimmäiselle, kun joku sanoi sen olevan tarkka. Täytyy sit kokeilla tota Penttistä, jos tämä ei johda mihinkään. Joo ja tarviin lausunnon työterveyteen jäljellä olevasta työkyvystä ja siitä et voiko asialle tehdä jotain.
Hmm, mikäs sä sit oot ammatiltas, kun suosittelet fysiatria asiakkaillesi?
Kipeehän voi kokeilla kaikkea. :)Joo ihan vain näitä hierojan hommia teen. Velvollisuuteni on tietysti ohjata
asiakas hoitoketjussa eteenpäin, aina kun minusta siltä vaikuttaa.
Kummallinen juttu vain on, kun sitten löytyy viimein diagnoosi ja asiakas soittaa,
että siitä oli kysymys mistä juteltiin. Hyvin useasti olkapään alueelta.
- !!!
eero penttistä suosittelen minäkin, vaikka mun tapauksessa ei apua tuonutkaan.
- Kokeiltu
Eero Penttinen on ammattitaitonen jos on sillä tuulella, hyvin persoonallinen käytöksellään, sosiaalisissa taidoissa parantamisen varaa. Kallis!
- Niskavaivanen
Ikävä tapa moittia toisia lääkäreitä, varsinkin fysiatreja, ei kuulu fiksun lääkärin tapoihin
- Potilas
Kokeiltu kirjoitti:
Eero Penttinen on ammattitaitonen jos on sillä tuulella, hyvin persoonallinen käytöksellään, sosiaalisissa taidoissa parantamisen varaa. Kallis!
Kokemusta ei ole muista fysiatreista kuin Penttinen , Luultavasti muutkin koulutuksen saaneet osaavat asiansa. Penttisen 30 min vataanottohinta ovat melkein 50€ kalliimpi kuin monella Tampereen fysiatrilla. Vikea arvioda kenenkään hyvyyttä, lienee tapauskohtaista jokaisen potilaan kohdalla.
- Outojuttu
Eero Penttinen ottaa minutkin vastaan tässä Hämeenlinnassa Terveystalolla. Jonotusaika pitkä, ja nyt todella pahaksi todettu Skolioosi (ollut oireeton ainakin mitä sairaslomiin tulee en ole selkäni vuoksi fyysisestikään rankoissa töissä joutunut moiselle) mutta nyt erityisessä kuormituksessa nykyisessä työssä on jopa terveiden selkä, ja nyt hirvittää miksei sitä ole aiemmin todettu.. kauan ennen kasvukautta lievänä todettu ja muutama hassu päivä oltu fysioterapiassa jossa mittailtiin vaan vatupassilla selkää. Se loppui, eikä siitä kukaan ole sen jälkeen työhöntulotarkastuksissakaan mitään ole sanonut. Nyt huolestui TTL ja TFT ja laittoivat Penttiselle. Sain röntgeninkin nähdä ja kauhistuin. Melkein tuli itku.. outoa ettei se oireile.. tai ehkä oireilee mutta aina kuitattu lihasjumituksella ja annettu relaksantteja..
- sillain
Eero Penttisellä on vaan hyvin ikävä tapa arvostella ja haukkua muiden lääkäreiden tekemisiä. Sitä lääkäri ei saisi koskaan tehdä.
- hohohohogg
Sehän on ihan positiivista että jos totta on että Eero Penttinen arvostelee muita lääkäreitä. Ei varmasti ihan aiheetta. Sen verran tympeää ja vähättelevää palvelua olen muilta lääkäreiltä saanut. Eero Penttinen oli sinänsä hyvä lääkäri kun se keskittyi kyllä oireen tutkimiseen ihan täysipainoisella asenteella. Kaikki eivät edes tutki. Lääkeresepti kouraan ja näkemiin on usein muilla lääkäreillä tapana.
- Niskaongelmainen
Eero Penttiselle vahva suositus. Tänään kävin, tunnin ajan varasin, asia hoitui 45 min. Asiallista ja asiakaslähtöistä toimintaa. Ei jäänyt epäselvyyttä asioissa.
- Anonyymi
Hän on tosi hyvä ja miellyttävä. Sain avun vaikeaan ja ikävään vaivaan Niska hartiaseudussa . .suosittelen !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532325Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271354Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871106Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt551062Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1741026Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.12941- 88914
- 68903
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22843Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10833