Maailman Kebab - pizzeria

Kankaantakana vanhan Kisa-kioskin kiinteistössä (siis entinen Bella Familia) on auki tai avautumassa otsikon nimellä varustettu pikaruokapaikka.

Tänne kommentteja paikasta sitten kun joku on käynyt testaamassa.
25972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ost ny Nokian uutisista piäni mainos, ei ne palioo maksa, vähä noloo täällä mainostaa.

Äänestä

Uusi karvakäsipizzeriako?

Äänestä
  • siltä vaikuttaa

    Äänestä

on tällä ainakin reteä nimi.

Äänestä

Karvakäsien pizza maistui hyvältä ja oli melko vähäkarvainen. Palvelu oli ystävällistä ja hintataso kohdillaan.

Äänestä

Tulipa eilen käytyä testaamassa uutta "Maailman pizzeriaa". Palvelu oli ystävällistä ja paikka oli muutenkin sisältä melko kodikas.
Avajaistarjouksena mikä tahansa pizza tai kebab maksoi 5,90e sisältäen 0,33 tölkki limpparin (coca cola, pepsi tai jaffa) ja salaatin noutopöydästä (tomaattia, fetajuustoa, kurkkua/suolakurkkua, kaalia, pepperonia ja kastiketta). Luonnollisesti salaatin sai myös mukaan muovipakkauksessa.
Tuo 5,90e tarjous on kuulemma ainakin vielä viikon voimassa, joten kannattaa käydä testaamassa ehdottomasti!

Äänestä

Hyvä että tästä maasta vielä löytyy ihmisiä , jotka ryhtyy yksityisyrittäjiksi. Ei muutakuin onnea ja menestystä uusille yrittäjille. Suomalaissyntyisten on vaan joidenkin vaikea ryhtyä yrittäjiksi , kun ovat liian ronkeleita työn suhteen , joten ulkolaiset maahanmuuttajataustaiset syö nopeudellaan hyvät kauppapaikat ,kun härmäläinen haaveilee , että mahtaisinko minä saada starttirahaa , kun en muuten uskalla ryhtyä yrittäjäksi.

Äänestä

Ihan perushyvä kebab tuolla on. Huonompaakin kebabia Nokialta saa useammasta paikasta.

Äänestä

Suomi on täynnä kebab paikkoja. Itse valitsen intialaista, nepalilaista, thaimaalaista tai melkein mitä tahansa muuta kuin kebabia. Jopa Gyros, eli kreikkalaisten vastine kebabille, olisi parempaa.

Äänestä

KAVOLIA!!!!1

Äänestä

Tainnut tämäkin lopettaa jo toimintansa.

Äänestä

Ja nyt paikka on taas auki nimellä Pizza service. Sama ruokalista ja samat karvakädet. Lienee kuitenkin uusi firma ja sitä myöden uudet starttirahat sekä maahanmuuttajien yrityselämään kannustavat tuet takataskussa.

Kauanko kestää? Veikkaan että heinäkuussa menee paikassa ovet kiinni.

Äänestä

firmani ei konkkaan mee, nimi vain sen vaihtuu.(vilperin perikunta) starttirahat taskuun, jihaa..

Äänestä

Tämän alan yrityksille ei koskaan anneta starttirahaa.Kansallisuus ei ole etu eikä syy.Alalla on niin runsas tarjonta,ettei starttirahaa saa.

Äänestä

Kävimme siellä ja käännyimme... Paikka oli kolkko ja juomat lämpiämässä muutenkin epäsiisti. Eipä siellä taida kauhesti porukkaa käydä. Nokialla tarpeeksi näitä alan yrittäjiä. Liika on liikaa.

Äänestä

Onkohan tämä mistään kotoisin? Kukaan testannut pitsoja?

Äänestä
  • En kyllä lähtis kehumaan.

    Äänestä

hyviä pitzoja. hinta 6 egee, jos ottaa mukaan. halpa ja hyvä.

Äänestä

Ihan ok.

Äänestä

nokialaisilla tuntuu olevan aina syöminen mielessä,varsinkin roskaruoka!

Äänestä
  • Johtunee siitä, ettei tästä tuppukylästä oikein saa muuta kuin roskaruokaa.

    Äänestä

Tämäkin paikka jo suljettu, ja tilalla uusi :D

Äänestä

Mielestäni Nokian parhaat kebabit ja hintakin vain sen 6 euroa, otti minkä annoksen tahansa. Viisi kertaa olen syönyt ja aina on tullut erinomaista ruokaa. Suosittelen edes kokeilemaan.

Äänestä

jep, 6egee, muualla paljon enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makunystyrä kirjoitti:

Kankaantakana vanhan Kisa-kioskin kiinteistössä (siis entinen Bella Familia) on auki tai avautumassa otsikon nimellä varustettu pikaruokapaikka.

Tänne kommentteja paikasta sitten kun joku on käynyt testaamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu