Kansalaisia kiinnostaa, mihin persupuolueen saamat 27 milj. euroa verohoja vaalikauden aikana hassataan. Siitä pitää saada selvyys.
Ei niitä ole ole miksikään pelirahaksi tarkoitettu vaan puoleen kentän tärkeisiin tarpeisiin. Nyt Soini on ominut kaikki pienen piirin (itsensä) haltuun. Se ei tunnu edes sivulliselta hyvältä saati sitten niistä joita asia kipeimmin koskee.
Miksi paksu poika omii kaiken itselleen? Sitä ei normaalilla oikeuskäsityksellä varustettu voi ymmärtää
Ei niitä ole ole miksikään pelirahaksi tarkoitettu vaan puoleen kentän tärkeisiin tarpeisiin. Nyt Soini on ominut kaikki pienen piirin (itsensä) haltuun. Se ei tunnu edes sivulliselta hyvältä saati sitten niistä joita asia kipeimmin koskee.
Miksi paksu poika omii kaiken itselleen? Sitä ei normaalilla oikeuskäsityksellä varustettu voi ymmärtää
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hyvä kirjoitus, mutta
ÄLÄ PILKKAA ULKONÄKÖÄ !
ei ole pilkkaa. Soini näyttää erittäin lihavalta pojalta. Olen varmistunut, että näin myös on, kun Juha Väätäinen sen julkisesti ilmoitti.
Mitä persut edellä, sitä muut perässä. Kansanedustaja Väätäinen näytti mallia valtiopäivämiehen arvovallalla, kansalaiset seuraavat perässä. Lihavaa saa siis sanoa lihavaksi.
Annetaan sitten pieni vinkki, niin ehkä jopa tyhminkin saattaa tajuta. Mitä luulette, kuinka mahtava budjetti PS-puolueella on käytettävissään kun se kerää vielä seurravat n. 2,5 vuotta rahaa säätiöönsä tulevia eduskuntavaaleja varten.
Äläkä tule sanomaan ettei käytä, kyllä se käyttää, ihan sama mitä iniset, viheliäinen antikansallinen. Ja vaikka nyt väittäisitkin ihan mitä tahansa, niin hällä väliä, Ne kunnallisvaaleissa säästetyt rahat käytetään eduskuntavaaleissa. Tulette näkemään Suomen historian mahtavimman ja tuloksellisimman vaalikampanjan v. 2015.
Säätiössä miljoonat on turvassa, ja niillä nostetaan aikanaan PS Suomen suurimmaksi puolueeksi.
Impotentti persupuolue luulee säätiömiljoona-viagran pelastavan vaalihekuman.
Tyypillistä höpölöpöä peejeasilta taas. Tiedot eivät perustu faktoihin vaan soiniuskoon. Ja soiniuskovaisethan tunnetusti uskovat, että lehmätkin lentävät, jos soini vain sanoo niin. Edes soini ja vistbacka eivät ole sanoneet, että "säätiöön kertyneet miljoonat käytetään seuraaviin eduskuntavaaleihin", sen verran ovelia pelureita he ovat, etteivät puhu itseään tuollaiseen pussiin.
Soini ja Vitsipakka voivat aivan hyvin luvata, että rahat käytetään seuraavissa eduskuntavaaleissa. Moisen lausuminen ei sido heitä juridisesti millään tavalla.
Ja moraalistahan ei ole enää huolta. Herrat voivat luvata ja pitää lupauksensa - tai olla pitämättä. Heidän moraalittomuutensa on jo paljastunut, joten asialla ei ole mitään merkitystä kenenkään kannalta. Soini ja Vitsipakka voivat tukea vaikka itse perustamaansa "änkyräkommunistista perussuomalaista antiheteropuoluetta", ja säätiön tarkoitusta noudatettaisiin edelleen.
Ihan sama mitä mölisette, ihan sama! Kaks ja puol vuotta aikaa. Suomen suunta muuttuu!
Siis seuraavissa eduskuntavaaleissa annetaan Jusulalle kuntavaalien miljoonan sijasta viisi miljoonaa? Montako kertaa isä aurinko-Soini nousee metsän takaa sillä rahalla?
Persuilla on nyt eduskunnassa 39 soiniWätystä. Vaikka heitä olisi 50, Suomen suunta ei muutu ainakaan parempaan. Soinista ei tule KOSKAAN ministeriä. Hän ei edes kestäisi sellaisen viran tuoman vastuun paineita ja työrytmiä. Jo soinisäätiön perustaminen ja ps rahojen kaappaaminen sinne kertoo, että Soinilla on aivan toisenlaiset suunnitelmat tulevaisuuden varalle, kuin tulla pois puskista miljoonia laskemasta, vastuunkantajien joukkoon. -Ei sinnepäinkään.
Sittenhän te viheliäiset antikansalliset voitte nukkua yönne rauhassa! Minäkin nukun yöni rauhassa!