Pyydän anteeksi, että synnyin.
Pyydän anteeksi, etten musertunut teidän välinpitämättömyyden alle.
Pyydän anteeksi, että säilyin ehjänä, vaikka minua pahoinpitelitte niin henkisesti kuin fyysisestikin.
Pyydän anteeksi, etten alistunut.
Pyydän anteeksi, että perustin oman perheen.
Pyydän anteeksi, etten ole ollut nöyrä.
Pyydän anteeksi, että olen ajatellut omilla aivoillani, vaikka lähtökohdat olivatkin kaikkea muuta kuin suotuisat.
Pyydän anteeksi, että lopulta katkaisin kaikki yhteyteni teihin.
Olen pahoillani, että tuotin pettymyksen ja olen ollut niin kelvoton tytär.
Pyydön anteeksi, että olin olemassa teidän elämässä ja tein siitä niin hirmuisen kurjan.
Nyt minun on aika kasvaa vahvemmaksi ja kasvattaa lapseni tasapainoisiksi ja hienoiksi ihmisiksi. Valitettavasti te ette tule koskaan kokemaan ja näkemään, miten upeita lapsia sain aikaiseksi. Ei teitä kiinnosta, joten anteeksi siitä.
Anteeksi vanhempani
6
405
Vastaukset
- Hyvä!
Onnea matkaan!
- jkppoooo
ninkkö
- ------
Miksi pyydät anteeksi syy on heidän ...
- itsekkin äiti
Miksi pyydät anteeksi syy on heidän ...
Kysyjällä on vielä paljon opittavaa elämässä:) - Toinen paska -81
Minä olisin voinut kirjoittaa tuon syntymävuotta myöten! Äidin lisäksi menetin siskon ja muutaman muun sukulaisen, ihan vaan koska elän kuulemma kulisseissa, kun en ole onneton, rahaton, enkä ryyppää.
Hassua kyllä, lapsena luulin, että on normaalia, kun vanhemmat työttömyystuen tai sossun rahat saatuaan katosivat baariin jääkaappia täyttämättä, kielsivät avaamasta ovea kenellekään, kielsivät kertomasta kotiasioista kenellekään, laittoivat mummolaan aina kun mahdollista, haukkuivat, kiristivät ja uhkailivat. Kaikissa ulkopuolisissa oli aina jotakin vikaa, heitä haukuttiin julmin sanan kääntein. Varsinkin ne, joilla meni hyvin, olivat itsekkäitä, tekopyhiä ja sellaisia, jotka eivät kuulemma osanneet nauttia elämästä.
Vaikka olo on ollut helpompi ilman heitä, välillä on surku, ettei mummo välitä tuntea lapsenlapsiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2184972- 1892693
- 671572
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521400Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91272Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321237
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091174Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1511166- 791155