Kun aistit ja järki muodostavat tajunnan, sieluhan on tajuntakin. Sielunlaki tarkoittaa sitä, että puolet maailman miehistä tajuaa todellisuuden naisellisella tavalla. Ihmiskunnan tajunta jakautuu sielunlaissa kahtia prosentuaalisesti 75 ja 25. Esimerkiksi hyvä ja paha ovat sielunlain takia elämässä. Myös raha on pahuutta.
Sielunlain perusteella ajattomassa eli äärettömässä avaruudessa on lukematon määrä ihmisiä, mutta vain taivaan ihmiset ovat hyviä enkeleitä. Ja sielunlain takia he eivät tule tälle planeetalle.
http://www.youtube.com/watch?v=oJQ19DiIedA&feature=related
Sielunlaki ja enkelit
1
185
Vastaukset
- tempenk
Sielu varastoi ihmisen historian, kaiken mitä hän on kokenut kautta aikain, ei vain yhdessä elämässä, kaiken mitä hänelle on tapahtunut ja mitä hän on tehnyt. Sielua ei voi varastaa ilman että se käy ilmi - sehän näkyy sielusta että niin on tapahtunut. Sielu ei ole tajunta, tajunta on mielen ja hengen asia.
En tiedä mikä tämä sielunlaki on mistä puhut, mutta miten voit väittää miehen ikinä tajuavan todellisuutta naisellisella tavalla? Kyllä se miehen näkemys on miehen näkemys olipa se kuinka naisellisen näköinen tahansa.
Raha itsessään ei ole paha, vaan se miten sitä käytetään voi olla paha.
Ihmiset - sen enempää maan kuin taivaan - eivät ole enkeleitä. He ovat ihmisiä. Enkelit ovat enkeleitä. Jotta ihmisessä olisi enkeliä on se häneen luotava tai tuotava ulkopuolelta. Silti se ei tee ihmisestä enkeliä.
Enkeleitä on planeetallamme vaikka kuinka.
Olimmeko mistään samaa mieltä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585574KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1993645Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182448Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91288Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671078- 1021069
- 891051
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181032Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975