Mitä muuta lääkäri tutkii kuin näön kun haetaan lääkärintodistusta ajokorttia varten?
OT: Lääkärintodistus ajokorttia varten
9
17063
Vastaukset
- Minna
Ja älkää miettikö mitä tuo OT tarkoittaa, tuli vahingossa...
- Jukka
No kuulon tietty... kysyy vaikkapa sinulta että mitä kello on... Minulta lekuri kysyi että "kuuleksä?"...
- Tirtta
mitattiin myös
- hetiaine
Verenpaine testattiin myös. Kuuloa ei tutkittu sen kummemmin, lääkäri totesi vain: "Taidathan sie kuulla ihan normaalisti, vai?".
- lekuri
tiukkenee noi lääkärin tarkastukset kun vastuu siirretään periaatteessa lääkäreille jos kuljettajalla jokin ajokykyä haittaava sairaus ja niitähän on vaikka kuinka monta saa nähdä kuinka monta jää ilman korttia
- putte
tarkastetaan tietysti alapään välykset
- ...tiedän!
Tässä muutamia:Hommasitko ajokortin torilta vai Venäjältä?Monen kanssa olet ollut?Monelle antanut/saanut?Panettaako joka päivä/kerran viikossa/kerran kuussa/kerran vuodessa/aina?Kropan tutkiminen vaatteet päällä ja nakuna.Mikä näistä ei kuulu joukkoon:1,2,3,hevosenpaska,4?
- jaahas
Tarkistetaan myös ettei "aukko" ole liian iso, ettei ala vetämään itsetyydytystä kun vaihde on vapaalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688