Jotain nuorta naista ammuttiin varastetulla haulikolla Kauhajoen Päntäneellä. Tapaus sai uutisissa lieventäviä piirteitä,, mikä lie homman nimi?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012112516369379_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012112516369379_uu.shtml
Vastaukset 31
Vanhimmat
Paha kylä, paha kylä. Muutan pois heti, kun mahdollista!!!
Seinäjoella ammuttiin miestä jalkoihin, kyllä ihmisillä on kiristynyt pinna. Jatkuvaa ampumista jokapuolella, eikö nämä sairaat ihmiset saa mistään apua?
Aika yllättävää toimintaa nimittäin Kokkolassaki on ammuttu reilun viikon sisään jo pariin otteeseen ja poliisit vaikenee jutskista visusti. Nyt vois olla joku varastettujen aseiden välitysliiga vauhissa, ko aseet laulaa ympäri maakunnan kyliä.
Kauhajoella ei saa apua! Ei saatana millää!
Huumeiden ja alkoholin sekä lääkkeiden väärinkäyttöä.Kovin on tunkua otsikoihin.
Syrjäytyneitä ja kateellisia kaikki tyynni.
Perusmeininkiä Suomessa. On tämä sitten sairas maa.
Haloo!! Naista on ammuttu katkaistulla haulikolla niin onko se lieventävä piirre häh! Siis toihan oli Caponen tyylinen kaistahaulikolla roiskasu ja vieläpä naista päin niin kyllon syrjintää, jos ammutun sukupuoli oli lieventävä erityispiirre :((
Mitä joku nuori kauhajokelaisnainen teki tuollaisessa seurassa vai oliko hän ehkä viaton paikalle eksynyt mopotyttö ja mitä tuo mies ampui siellä talossa itseäänkö mutta tuli huti ja osui vahingossa nuoreen kaunottareen? Kipeitä kysymyksiä mutta vaatisivat selvyyttä, koska kauhistuneita ihmisiä tässä sentään ollaan.
Ennen miehet oli miehiä, ne tappeli keskenään, nyt ne o ämmiä ku ampuvat naisia haulikolla.
Minkälaista seutua tuo alue missä ammuttiin on ja onko naapuritaloja paljon välittömässä läheisyydessä?
punainen tiilitalo, jossa halli pihassa?
Päntälähän oma poliisitalo, heti!
eivät tulleet asiassa negatiivisesti julkisuuteen, mutta kauhajokist tuli.
tuo jätkähän oli kurikasta ja on hyväksikäyttänyt lähes 10 vuotta nuorempaa "tyttöä" monin eri tavoin johdatellut pahoille teille syöttänyt pillereitä ja huumeita ym ja ties mitä vielä muuta. mikä noissa kusipäissä vetoaa nuoriin naisenalkuihin
Ei sujunut Päntälässä niin ku Sööpärissä, mutta yritystä oli taas.
Mitenkähän nainen oli viihtynyt hänen seurassaan useita päiviä keskiviikosta - sunnuntaihin.. ja ollut useissa ravintoloissa, eikä ollut hakenut apua ennen sitä. Ja olikahan kyseessä täysi-ikäinen nainen.
1."hyväksikäyttänyt lähes 10 vuotta nuorempaa "tyttöä" monin eri tavoin" esim. miten?
2.Mitä huumeita oli syötetty?
3.Ja voisitko vielä perusella "ties mitä muuta" osiota?
Eikö nämä johtattelevat mustamaalaavat viestit pitäisi poistaa täältä.
Vastaappas kaikkiin kolmeen kohtaan. Jos yhtäkäkään järkevää vastausta ei tule tulee viesti poistaa kunniaa loukkaavana.
Kunniaa?? Kenen??
Eli yhteenkään kysymykseen ei vastattu.. kertoo se viestistä paljon.
Faktana tiedän että 18v tyttöhän oli ihan vapaasta tahdosta miehen mukana ja "vaihtanut" haarojen välinsä päätä sekoittaviin. Mutta kun saman lupauksen tekee toisellekkin paikalla olleelle niin number uno saattaa läväyttää haulikolla reisille! Tämmöinen täydellinen kopio Johanna Tukiaisesta vetoaa näemmä tiettyyn pisteeseen. Lieventävänä asianhaarana huomioitu varmasti tytön omat puheet kuulusteluissa. Laittoihan hän päivitykset ja kuvat jo sairaalasta Facebookiin ettei hänen 15min of fame karkaisi...
surkia tyyppi
nuoret naiset vaan on niin tyhmiä
toistettu!
Hyvin huolestuttava ilmiö tämä jatkuva ihmisten ammuskelu. Ampuisivat jossain muualla kuin Kauhajoella ei tämmönen sovi seinillekkään.
Täällähän on ihmisten ampumisella pitkät perinteet:. Kuntakin on päättänyt mainostaa niitä ympäri Suomen aloittamalla "Sujuu kuin Sööpärissä" -projektin.
Vakavasti puhuen: kunnan päättäjiltä puuttuu järkeä ja ymmärrystä ja sosiaalityöltä ammattitaitoa ja hyvää tahtoa.
Tapahtuma nyt sattui vain tapahtumaan Päntäneellä. Mun käsittääkseni kumpikaan tilanteeseen osallinen ei kuitenkaan ollut päntäneläinen. Ei tämä nyt kuitenkaan niin paha, paha kylä ole.
Ampui haulittomalla patruunalla. Olis kyllä lähteny likalta jaloista palat, jos olis ollu haulit mukana.
00 Kauhajoki - Lisence to Kill
sussiunakkohon ! ! !
taas ammutiin haulikolla?
Kyseinen tyttöhän siis oli käyttämässä huumeita tuolla
nisti ku nisti