Kreikka lähtee ensivuonna

Maailmanpolitiikan professori heikki Patomäki sanoo sen suoraan politiikkaradiossa maanatain lähetyksessä.keskuspankin on puututtava jokatapauksessa ja maksettava ulos etelän velkatalouksia.EU hajoaa pohjoiseen ja etelään ja pohjoinen tulee luomaan liittovaltion.
876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kuuluu myös korviaan myöten veloissa oleva Ranska.

Äänestä

"kuuluu myös korviaan myöten veloissa oleva Ranska. "

Lisäksi pohjoiseen alueeseen kuuluu myös korviaan myöten veloissa oleva Suomi. Suomen teollisuutta ja kilpailukykyä romutetaan par'aikaa täysillä, sekä Kokoomuksen että SDP:n toimesta.

Meidän kilpailukykymme on alentunut 18% Ruotsiin verrattuna 3 vuoden aikana ja Saksaan verrattuna 12% verran. Hollanti ja Itävalta pystyvät pysymään Saksan kilpailuvaihdissa mukana, Suomi vajoaa.

Suomi ei kohta kelpaa kumpaankaan liittoon, ei pohjoiseen eikä eteläiseenkään. Eteläisetkin maat saavat taloutensa nopeammin kuntoon kuin Katainen-Urpilainen parivaljakon tuhoama Suomi.

Nyt on vitsit Pohjolan Japanilla oikeesti aika vähissä.

Äänestä
  • Ehkäpä Jyrki Kataisen olisi pitänyt huolehtia muustakin kuin työvoimapulasta.

    Tosin fiksuna politiikkona hän valitsi homman mikä oli helppo hoitaa.

    Äänestä

en usko että kreikka lähtee siitä voisi tulla domino ilmiö. nyt vain pidetään teko hengitystä yllä koska velkojat saavat omansa pois eli pankit.

Äänestä
  • Eiköhän näiden rahojen saamisen jälkeen ero eurosta ole enää jäljellä.

    Äänestä

"en usko että kreikka lähtee siitä voisi tulla domino ilmiö"

EU-Dominopelin nappilat ovat jo aseteltuna ja jonossa odottamassa.

--> Espanja -- Italia -- Ranska

Siitä se kaatumatauti lähtee liikkeelle. Suomi kaatuu itsekseen, omille jalansijoilleen. Maamme teollisuus ja talouselämä mätänee käsiin.

Tätä tuhontaa Katainen jostakin syystä oikein ajaa ja haluaa tapahtuvaksi. EU-liittovaltio pitää saada aikaiseksi, ja Suomi sinne osavaltioksi. Maksoi se Suomelle ja Euroopalle sitten mitenkä korkean hinnan tahansa.

Äänestä

No mutta ette kai kuvittele että Kreikan rikkaat rupeaisivat ylläpitämään Kreikan köyhiä ja valtion työntekijöitä!

Tämä jo vakiintunut työnjako toimii hyvin. EU-maat ylläpitävät Kreikan köyhälistön niin että Kreikan rikkaille jää rahaa armeijan aseostoihin.

Tulonsiirto toimii hyvin. Kreikka hankkii sotakalustoa sillä rahalla joka säästyy kun muut maat maksavat Kreikan köyhille. Miksi häiritä toimivaa kuviota!

Äänestä

Kreikan aseostot ovat vasta alkua. Koko EU-Liittovaltio tullaan ydinaseistamaan, ja aloitetaan valmistautuminen kolmanteen ja lopulliseen maailmansotaan Aasian maita vastaan.

Bilderbergiläisen suunnitelman päätösvaihe on se että 80% maapallon väestöstä tuhotaan. Laajamittainen sota ja nälänhätä on tehokkain keino tämän mittaluokan väestömäärien likvidointiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Maailmanpolitiikan professori heikki Patomäki sanoo sen suoraan politiikkaradiossa maanatain lähetyksessä.keskuspankin on puututtava jokatapauksessa ja maksettava ulos etelän velkatalouksia.EU hajoaa pohjoiseen ja etelään ja pohjoinen tulee luomaan liittovaltion.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu