saavat nauttia rahansäästöstä kun ei talvirenkaat kulu täällä eteläsuomessa koska huomenna aamulla ette eteenpäin pääsette!
Nyt kaikki kesärenkailla ajavat
hah hah haaaaaaaaaaa
8111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Rauhoitu ja mene takaisin osastolle. Maailma ei lopu Kehä III.
Miksi ei pääse? Hyvät kesärenkaat pitävät paremmin kuin loppuun kuluneet pinnoitetut talvirenkaat, jotka sinulla on corollassasi.
Hyvin olisi vielä aamulla töihin päässyt kesärenkailla.
Ei sen puoleen, kitkoilla pärjää aina. Ei tarvitse katsella kalenteria, kun on ollut jo kuukauden alla.
Pärjäähän niillä, kun ei tarvitse lähteä mihinkään. Onko ihan oikea auto, vai leikkikalu?
Nyt rikoit palstan sääntöjä! Rottaa ei saa kiusata! Rotta on ainakin Suomen ellei koko Pohjolan paras ajaja, rotalle ei widuilla.
Siirryin kitkojen käyttäjäksi vuonna 2006 (helmikuun alussa). Ei ole sen jälkeen eikä sitä ennen tarvinnut kertaakaan jättää lähtemättä renkaiden takia.
Vaimo jätti kerran. Ei päässyt kesärenkailla mäkeä ylös. Onneksi minulla oli tuolloin jo kitkat alla.
Ja käytössä on Auto.
Vaihdoin eilen mummon autoon nastarenkaat. Melkoinen meteli auton sisällä... Ja tiet olivat jo nyt uraiset, ja niiden urautuminen jatkuu huhtikuun loppuun :O(
Ei silti, melu auton sisällä on yksityisasia mutta kävellessä huomaa miten kovaa melusaastetta nastarenkaat aiheuttavat kaupunkialuella. Kitkarenkailla ajavien osalta moottorin ääni on se mikä kuuluu niiden ohiajaessa.
Harmi että nastarenkaat vapautettiin EU:n rengasmerkinnöistä, ei desibelien ilmoittamisesta olisi ollut muuta kuin hyötyä sellaisille jotka välittävät ympäristöstään.
Sähköautoihin nastat olisi tavallaan hyvä jotta ne eivät olisi liiankin äänettömiä, mutta sitten taas se pölyn jauhaminen tienpinnasta kumoaa sähköauton ympäristöedun. CO2:ta vähemmän, kivipölyä tilalle.
Vaviskaa autoiljat, kauheuksia on tulossa, mikäli lehteen on uskominen.
Marraskuu lopuillaan, Suomessa ollaan, ja tuollaista saa lukea lehdestä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288519802860.html?pos=ok-nln