Jotenkin meni maku koko maajussihommaan tänä vuonna. Naiset joko lähti pois koko farmilta, tai ilmottivat suoraan tahtovansa pysytellä kaverilinjalla. Ehdottomat piristysruiskeet ohjelmassa on olleet Annika, Sara ja Sinikka. Ilman heitä olis varmaan jäänyt tällä kertaa seuraamatta lainkaan koko sarjaa.
Pohjanoteeraukset veti kyllä jo esittelyjaksossa Sofia, joka esitteli tuolloin itsensä kertomalla : -Mikäli en tule toimeen jonkun ihmisen kanssa, on siinä toisessa ihmisessä jotain pahasti vialla.
Heti seuraavassa jaksossa totesi ettei noin yleisesti elämässään tule toimeen muiden naisten kanssa. Eikös tämä kerro että Sofia siis on yleisesti luonteeltaan naistenvihaaja? Ei tule muiden naisten kanssa (tietosesti) toimeen, ja näissä muissa naisissa on vika, ei tuossa hänen piirteessään/tarpeessaan vihata muita naisia. Luonteenpiirre tuli jo viikon farmillaoloaikana kaikille erittäin selväksi. ..
Sofia naistenvihaaja??
9
785
Vastaukset
- 875gfg6
Ei kyllä kerro,mutta tuo sinun kirjoitus kyllä kertoo paljon sinusta...
- Läskipeffa...
Katkerana harjoitan täällä mollauskampanjaani.
- tottajokasana2
Aivan oikeessahan tuo aloittaja oli? Kyllä se sofia ihan itse sanoi, ettei tule toimeen muiden kanssa jne. Ja aika moni nainen häipy keksen kaiken paikalta tai toivoi jonkun toisen voittavan... Aika laimee kausi ollut. Onneks sillä naisjussilla sentään on ollut innokkaita ehdokkaita :)
- Kiinteäpeffa
Samaa mieltä alottajan kaa, jotenki meni maku koko ohjelmaan näiden rimanalittajien myötä.
- seli seli
Silmät selällään selitetään selitetään ja selitetään........taito se on sekin,valehtelun lisäksi.
- get a life.....
Syy heidän yksinelämiseen on aika ilmeinen. Naisen/miehen kasvoista jo näkee että kannattaako kimppaan ryhtyy. Sofia on kyllä listan viimeisenä.
- meitäonmoneksi
Pelkästään Sofiaa on turha syyttää kaikesta vilpistä koska kyllä Pekka on ollut itse mukana ihan samalla tavalla. Kumpikaan ei vaikuta rehellisiltä ihmisiltä ja OK se heille suotakoon, mutta tuo toisten ehdokkaiden mollaaminen ja syrjiminen on alta kaiken arvostelun!!! Onhan näitä ollut joka kerta että muutamat on tavanneet aikaisemmin mutta ei sen takia tarvitse pahoittaa toisten mieltä ja käyttäytyä moukkamaisesti! Hannele on oam suosikkini ja toivon/luulen että valitsee Raunon. Miten se sitten tosielämässä onnistuu on eri asia mutta sehän ei ole meidän ongelmamme vaan heidän :D Keskimääräisesti kehnoin sesonki niistä joita olen seurannut! Paras oli se kun Jukka lauloi "Sitä saa mitä tilaa" ja ihan sama minulle mitä myöhemmin tapahtui. Katsojillehan tämä on viihdettä!
- liian kiltti pekka
Minä taas luulen, että sohvi pyörittelee pekkaa ihan miten tahtoo. Olihan jo ominut miehen itselleen, vaikka eivät edes seurustelleet.
- Ihkuaa
Ja se Jukan hymy siinä oli sitä jotain......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1934271"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?972808Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1542321Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark442212Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302047- 192041
- 851889
Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371881Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201866