Koska vihervasureilta tulee

ehdotus,että koirankin kanssa on päästävä naimisiin.Tästähän tämä Oinonen aikanaan mainitsi,että touhu on mennyt niin hulluksi että kohta joku taho ehdottaa tällaistakin asiaa.

Ja se taho on varmasti vihreät,sillä siellähän halutaan jo sukurutsakin lailliseksi.

Todella sairaita ihmisiä nuo vihreät,tai ei ne oikein ole enää edes ihmisiä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Palstan häiriköt eivät halua että vihreistä kerrotaan totuuksia - helppo arvata miksi.

Äänestä

Niin joko Oinonen on tehnyt asiasta virallisen eduskunta-aloitteen kyselyn lisäksi? Kai Penalla on joku kirjoitustaitoinen toveri, joka voi hoitaa kirjoitushommat hänen puolestaan. Olisihan lakimuutos tärkeä, ettei peruspenojen tarvitsisi "susipareina" elää lemmittyjensä kanssa.

Äänestä

Taitaa persuja pelottaa tuo sukurutsa-avioliitto-asia, kun mahdolliset avioitujat löytyvät puolueen piiristä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häiriintyneitä- kirjoitti:

ehdotus,että koirankin kanssa on päästävä naimisiin.Tästähän tämä Oinonen aikanaan mainitsi,että touhu on mennyt niin hulluksi että kohta joku taho ehdottaa tällaistakin asiaa.

Ja se taho on varmasti vihreät,sillä siellähän halutaan jo sukurutsakin lailliseksi.

Todella sairaita ihmisiä nuo vihreät,tai ei ne oikein ole enää edes ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu