Koiran kanssa ulkona

Nolo Sika

Olin tossa Sunnuntai aamuna jokirannassa kävelemässä koirani kanssa, koiramme "lempinimi" on Rommi, sillä koiran oikea nimi on Exdat Rom In Von Det Simsdathat

No koira näki jotain lintuja, ja lähti juoksemaan niiden perässä, ja minä tietenkin koiran perässä huutaen kovaan äänee "Rommii Rommii, äkkiä tänne Rommi" joku ohikulkija luuli että on paha sunnuntaikrapula ja huusi mulle "Turpa kiinni juoppo"

Arvaa hävettikö

3

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä muuta?

      Joo, ymmärrän. Mulla on söpö villakoira, jonka lempinimi on Munini, sillä hauvelin oikea nimi on näet Dressage Chien Chasse Munini.
      Kerran se koira pääsi hihnasta irti, ja mä juoksi perässä Sturenkatua alas ja huusin kovaan ääneen: " OTTAKAA MUNIINI KIINNI!"
      Joku ohikulkija luuli että on paha sunnuntainpanetus ja huusi mulle "Turpa kiinni pervo"

      • Nolo Sika

        Tosin äitini ei käytä koirasta sen lempinimeä, vaan kerran hän oli koirapuistossa Ylioppilaskylässä, ja oli lähdössä pois, oli huutanu siten oikeen kovin "NONIIN EXDAT ROM IN VON DET SIMSDATHAT NYT ÄKKIÄ TÄNNE NIIN MENNÄÄN" joku vihanen mummo oli sit huutanut äidilleni "Turpa kiinni juoppo tai"

        Ei ole sen jälkeen tarvinnut sinne puistoon mennä


    • JKKOO

      NINKJKÖ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe