Mahtoi Soinilla aamulla sappi kiehua, kun persuedustaja Tom Packalen tunnusti Palestiinan valtiona ja ylisti maan pääsyä YK:n tarkkailijavaltioksi. Lisäksi Packalen piti ordotoksijuutalaisia suurena uhkana alueen rauhankehitykselle.
Packalen ulos persuista?
Antis(io)/(oi)nisti
17123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se on tietenkin heti varhaisaamusta käynyt vahingossa Pariisin uudessa homoystävä'llisessä moskeijassa käännytettävänä yhtään ymmärtämättä mitä on tapahtumassa ja nyt laukoo Soinivastaisuuksia.
Kysymys on siittä, että Packalen on juuri avannut oven, joka käy vain yhteen suuntaan. KristilliskansalliSSosialistinen puolue ei siedä moista venkoilua ja ulkoistaa jäsenensä.
Tämä Tomi osoittaa harvinaista omaa ajattelua persujen keskuudessa. Hänelle voitaisiin antaa jopa kunniamaininta Tomina muiden Tomien joukossa, eräs heistä kaikkein tunnetummista ja itsenäisimmistä ajattelijoista oli Tom of Finland, joka tunnetaan hyvin myös Palestiinassa, ehkä myös ultaraortodoksijuutalaisten kortteleissa vanhassa Jerusalemissa.
Tom ofFinland on vihreää
ajattelua lähellä oleva homoseksuaali
joka rakastaa natsiasuja
nämä vihreyden natsiasut ovat tuoneet hyvää mainetta suomen vihreille
http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/sex/all/42811/facts.tom_of_finland_bikers_vol_2.htm
Tom oli sotaveteraani.
Oinosen sotaveteraanilla ratsastaminen saa ihan uuden ulottuvuuden.
Aivan niin, ja sotaveteraanina Tomin ensimmäiset kuvitukset kuvaavatkin hyvin onnistuneesti nuoria suomalaisia sotilaita rintamma sekä nuoria metsureita tukkisavotassa.
Tom of Finland oli aikaansa edellä.
KAHDENVALTION RATKAISU EI OLE ENÄÄ AIKOIHIN OLLUT MAHDOLLINEN
PALESTIINASSA
Hamas ei tule hyväksymään MITÄÄN Abbasin länsirannan sopimusta minkään
kanssa tietenkään, hamas-johtajat menettävisivät valtansa jos lähtisivät
Abbasin kelkkaan.
Siksi ainoa mahdollinen ratkaisu lähi-Idässä on kolmenvaltion tilanne jossa
on Israel mukaanlukien koko Jerusalem sen osana
Abbasia
ja Hamasia.
ON MAHDOLLISTA ETTÄ EGYPTI PITÄÄ HAMSIA OMANA OSANAAN
Egypti miehitti Hamasiaa (Gazaa) laittomasti 19 vuotta GAZA ON OLLUT
SIIS 19 VUOTTA EGYPTIN OSA joten se voisi pitää sen.
Jordania voisi ottaa ABBASIAN hoitaakseen koska Jordania on laittomasti
miehittänyt Länsirantaa ennen.
Israel ei luovu Jerusalemista eikä Golanin kukkuloista.
Tästä lähdetään.
SUOMI VOI AVUSTAA ISRAELIN TUKEMISTA PERUSSUOMALAISELLA
SINIVALKOISELLA LINJALLA
SUOMEN ULKOPOLITIIKAN JOHDOSTA TIPUTETAAN POIS ANTISEMITISTIT
halonen, Tarja Cronberg (uusi pyrkysi), Ahtisaari ja Tuomioja.
Ahtisaari hyväksyi SHARIAN LAIN acehin rauhassa joten häntä ei kukaan
voi otaa Israelin puolelta enää vakavasti.
NAISIA HAKATAAN JULKISESTI SHARIAN LAIN MUKAISESTI ACEHISSA
AHTISAAREN HYVÄKSYTTYÄ SINNE RIKOLLISEN RAUHAN
BBC :n mukaan
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-11883781
KRRIIIIIII, kirkuu jo tahko Soinipalatsin aarreholvissa. Pian on selkäpuukko taas terässä ja yksi "strasseristi" puolueessa vähemmän.
Miljoonien hampaisiin aseistettujen muslimien armeija uhkaa Israelin
ympärillä. Mitä hallitus aikoo tehdä muslimimaiden pyrkimyksille
rajoittaa vapauksia.
Tohtori Halla-aho kysyy:
http://www.halla-aho.com/scripta/kysymys_uskontojen_halventamisesta.html
Poliittisten oikeuksien, uskonnonvapauden ja sananvapauden edistäminen on Suomen ulkopolitiikan keskiössä. Millä tavoin hallitus aikoo aktiivisesti vastustaa mm. muslimimaiden pyrkimyksiä rajoittaa näitä oikeuksia ja kieltää uskontoihin kohdistuva kritiikki kansainvälisillä sopimuksilla?
Näkeekö hallitus ristiriitaisuutta siinä, että Suomen kansallinen lainsäädäntö (Rikoslain 17 luku 10 §) vastaa oleellisilta osin niitä muslimimaiden esityksiä, joita Suomi kansainvälisillä areenoilla on vastustanut?
Allekirjoittanut ja Lohela kuuluivat Suomen delegaatioon Parlamenttien välisen liiton kokouksessa Quebecissä
Tervetuloa homoystävälliseen moskeijaan, joka on tänään avattu Pariisissa. Tapaat persututtusi siellä !!!
Arhinmäkiläinen kirjoittaa: Tervetuloa homoystävälliseen moskeijaan, joka on tänään avattu Pariisissa. Tapaat persututtusi siellä !!!
äöl
Mitä tällaiset purskahtelut tarkoittavat (paitsi että asiaa ei ole ja harmittaa?).
Ortodoksit ja muslimit eivät hyväksy homoja ja asia on harvinaisen selvä.
Ja siis tämä käytös on selvää LÄNSIMAISTEN ORTODOKSIEN JA LÄNSIMAISTEN MUSLIMIEN JOUKOSSA ei vain syvimmässä serbiassa tai kauheimmassa
koraanimaassa.
vasemmistoliberaalinen laatulehti kirjoittaa Englannin muslimien homofobiasta
http://www.guardian.co.uk/uk/2009/may/07/muslims-britain-france-germany-homosexuality
Muslims in Britain have zero tolerance towards homosexual acts compared to their counterparts in France and Germany, according to a survey published today.
The Gallup poll features the results of telephone and face-to-face interviews with Muslims and non-Muslims in the UK, France and Germany and is designed to measure global attitudes towards people from different faith traditions.
http://www.holy-trinity.org/morality/homosexuality.html
Thus, the Orthodox Church condemns unreservedly all expressions of personal sexual experience which prove contrary to the definite and unalterable function ascribed to sex by God's ordinance and expressed in man's experience as a law of nature.
Muslimihomot heteromuslimiystävineen ja -sukulaisineen eivät ilmeisesti tiedä itsekään vihaavansa homoseksuaaleja. Mutta Soini tietää. Soini tietää kaiken, jopa Kreikan kaatumisesta aina maanantaisin ja Portugalin joka kuukauden sisällä.
"Pariisiin avataan homoystävällinen moskeija
- - -
Moskeijan perustaja on itsekin homoaktiivi ja harras muslimi Ludovic-Mohamed Zahed. Hän arvelee olevansa Ranskan ensimmäinen homo, joka on saanut imaamin siunauksen avioliitolleen samaa sukupuolta olevan puolison kanssa. "
http://yle.fi/uutiset/pariisiin_avataan_homoystavallinen_moskeija/6397228
Tuosta ei tykkää myöskään Halla-aho.
Homoystävällinen moskeija on persuihmiselle hyvä.
Sellainen moskeija pitäisi saada myös Helsinkiin. Missä muuten kaikki homoseksuaaliset muslimit voisivat rukoilla.
Soinin poppoo - siellä aina homolla ystävä.