Maikkarin "uutiset"

Uutislukija kehottaa katsomaan nettisivuilta uutiset ja sään. Miksi niitä sitten ollenkaan tarvitaan tv:ssä? Enpä viitsi vaivautua nettiinkään niitä katselemaan kaiken mainossilpun seasta jos edes löytyy mitään.
4238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

maikkarin mediankipeät uutisankkurit yrittävät olla vitsikkätä kymppiuutisten päätteeksi, keskenään naureskellen. miltähän näyttäisi jos ylellä Rönkä heittäisi huulta Huutoselle ja sitten kahdestaan tirskuisivat naamat punaisina.

Äänestä

Lisäksi Alm ja Nyman ovat muutenkin ärsyttäviä.

Äänestä

MTV3 ja sen uutiset.Kokoomuksen , EK:n äänitorvi TORVI sanan varsinaisessa merkityksessä.Todella pöllö ohjelma käännän aina mtv3 uutisten ajaksi kanavan toisaalle.
Todella kuvottava kanava YÖK

Äänestä

Maikkarissa on päätetty, että SDP pitää syrjäyttää hallituksesta ja Keskusta nostetaan tilalle.
Näin ainakin maikkarin Tapanin 7-uutisten perusteella.

Törkeää puoluepolitiikan tekoa, EIKÄ uutisointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei enää humpuukia! kirjoitti:

Uutislukija kehottaa katsomaan nettisivuilta uutiset ja sään. Miksi niitä sitten ollenkaan tarvitaan tv:ssä? Enpä viitsi vaivautua nettiinkään niitä katselemaan kaiken mainossilpun seasta jos edes löytyy mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu