Kalliomäki-vitsi

Ihan totta, yritin keksiä.. Keksi sinä
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kalliomäelle annettiin vielä mahdollisuus hypätä seivästä Suomenmestaruuskisoissa. Kalliomäki veti hyppytamineet ylleen mutta alkoi yhtäkkiä miettimään kuinka saisi aikaiseksi näyttävän hypyn. Tuloksesta viis, olihan hän jo kykynsä joskus osoittanut.

Kalliomäki muisti, että hänellä on laatikollinen STS:n, Valcon, SAK:n, Hakan ja Ekan mainosheijastimia autonsa takakontissa. Antti haki laatikon ja kiinnitti viitisenkymmentä heijastinta hyppyasuunsa, ajatellen, että se olisi sopivan näyttävää muttei liian epä-sosialidemokraattista.

Antti oli vauhdinottoradan päässä ja alkoi juoksemaan seiväs tanassa heijastimet kilisten.

Antti pomppasi ylös ja ylitti kevyesti 270 cm. Hän putosi patjalle mutta yksi hakaneula oli auennut ja se pisti Anttia pyllyyn.

Antti kiljaisi refleksinomaisesti: EI ENÄÄ DOUPINGI PIIKKIÄ! LUPAAN JATKAA NÄYTTÄVÄÄ VEROPOLITIIKKAAAAAAAAAHHH!

Äänestä
  • Sitä aattelin, että pakko on siitäkin äijästä edes joku vitsi löytyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pavidovits kirjoitti:

Ihan totta, yritin keksiä.. Keksi sinä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu