Joulukalenterissa oli piirretty ufo!!!

Päätin avata kalenterin kahdennenkymmentäneljännenluukun, koska väliin tulevan maailmanlopun vuoksi se jäisi kuitenkin avaamatta määräpäivänä. Jotenkin tuntuu olo "jymäytetyltä", sillä suklaan sijasta siellä irvisteli piirretty marsilainen ufonsa vieressä.

Menetettyjä rahoja kai tästä rumasta tempusta on turha keneltäkään vaatia takaisin?
16149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Avaa nyt ne muutkin luukut ja kerää koko vihreiden ukkojen sarja. Ehdit leikkiäkin niillä vielä vähän.

Äänestä

Pakko oli käydä kurkistamassa omaan lukkuun nro 24 ja jumaleissöni sieltä kurkisti juhan ah granni takaisin!

Äänestä
  • mulla löyty kalenterista meidän kaikki tonttumaiset ministerit ja kaupassa väittivät suklaan lähtetyn kreikkaan.

    Äänestä

minkä värinen tämä "marsilainen" oli?

Äänestä

Minulla oli 21 päivän kohdalla palava asteroidi, 22,23 ja 24 ei mitään, pelkkä musta tausta.

Äänestä
  • voit palauttaa kalenterin, sillä se ei vastaa yleisiä odotuksia.

    Äänestä

Minun kalenteristani löytyi
16 päivä ydinräjähdys false-flag
18 uusi maailmanjärjestys
19 rapture
20 antikristus
21 maailmanloppu
22 poleshift
23 jääkausi
24 auringon räjähtäminen

Äänestä

Kyllä UFO aina suklaan voittaa.

Äänestä

Mitäs suklaapuolen hyysäreitä palstalla loisii kun ei UFO:tkaan enää kelpaa.

Äänestä
  • ajatuksesi on kyllä aika perverssi

    Äänestä

KERTOKAA NYT NIIDEN JOULUKALENTERIEN MERKIT, JOTTA ME MUUTKIN TIEDÄMME MITÄ OSTAA!!!

Äänestä
  • kyselemällä asiat tuppaavat selviämään. tämäkin kalenteri kuului siihen erään, jota ei edes ollut tarkoitettu maan markkinoille. mitä lie harjoittelijoita ollut töissä siellä tähtien välisessä rahtikeskuksessa.

    Äänestä

taisi olla maya intiaanien kuvittama kalenteri?

Äänestä

toi lienee tuo itä-suomen ufo josta on juttuu iltasanomissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei lainkaan suklaata kirjoitti:

Päätin avata kalenterin kahdennenkymmentäneljännenluukun, koska väliin tulevan maailmanlopun vuoksi se jäisi kuitenkin avaamatta määräpäivänä. Jotenkin tuntuu olo "jymäytetyltä", sillä suklaan sijasta siellä irvisteli piirretty marsilainen ufonsa vieressä.

Menetettyjä rahoja kai tästä rumasta tempusta on turha keneltäkään vaatia takaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu