Garnierilta mahtava apu finneihin.

nimimerkki on pakoll

Tai sitten ei... Eli tuote PURE-ACTIVE-PIMPLE-RELIEF-COOLING-ROLL-ON lupaa pakkauksen mukaan Hyviä tuloksia.

Tulos: Välittömästi: Epäpuhtaudet ovat kuivuneet.

5 tunnissa:Epäpuhtauksien punoitus on vähentynyt.

2 päivässä: Epäpuhtauksien määrä ja niiden jättämät jäljet ovat näkyvästi vähentyneet.

Kuulostaako hyvältä?

Entä mihin tutkimukseen tulokset perustuvat? Kun pakkauksesta lukee tarkemmin pienet tekstit selviää että Garnier on testannut tuotetta Kolmellakymmenelläseitsemällä (37) henkilöllä ja tulokset ovat heidän itsearvioita.

Ostin itse kyseisen tuotteen testimielessä. Omat havainnot: aineen levityksen jälkeen finnit punoittavat enemmän. 5 tunnin päästä punoitus on palautunut normaaliin ja finnien kohdalla iho on hieman kuivunut. 2 päivässä finnien määrä ja niiden jättämät jäljet eivät ole vähentyneet yhtään. 2 viikkoa samat tulokset kuin päivänä 2.

Okei voi olla että tuote ei juuri minulle sopinut, mutta luottaisitteko suuren valmistajan tuotteeseen jonka tehon todellisuus perustuu 37 henkilön arviointiin

5

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • finninaamassa

      Vittu mitä kusetusta. En käytä garnieria enää ikinä boikottiin koko merkki

    • Ite en pariin vuoteen oo enää ees alkanu kokeilemaan tuollasia "hienoja uutuuksia". Testaajillaki varmaan on sillon tällön yks finni ja seki häviää tottakai joskus: upeeta, mahtava tuote!

    • beproeactived

      Haistakoot Garnierin tuotteet paska, käytät niitä jonkin aikaa niin iho alkaa niihin addiktoitua ja sitten alkaa muodustua lisää epäpuhtauksia ja Garnier hoitaa niitä vain pinnallisesti ja kehittää ihon alle kokoajan uutta, eli periaatteessa saat käyttää tuotetta loppu ikäsi ja tuloksena aknemainen iho! Suosittelen kaikkia kokeilemaan Proactiv Solutionia, auttaa hemmetin varmasti!

    • 20+17

      Samaa mieltä! Kaikki nuo markettituotteet, etenkin Garnier ja muut "tehotuotteet akneiholle" ovat täyttää p*skaa. Ne ärsyttävät ihoa ja pahentavat aknea todella ainakin omalla kohdallani. En edes uskalla ajatella miten paljon olen tuhlannut rahaa vääriin ihonhoitotuotteisiin seikkaillessani kauppojen kosmetiikkaosastolla. Aknen lisäksi minulla on herkkä ja kuiva iho, ei todellakaan rasvoittuva. Ja yleensähän nämä kosmetiikkaosastojen aknetuotteet on tarkoitettu "nuorelle rasvoittuvalle iholle" En enää luota mihinkään muuhun kuin apteekkituotteisiin ja lääkitykseen jos iho menee oikeasti huonoon kuntoon.

      Ostan tästä lähtien kaikki ihonhoitotuotteet apteekista.

    • dermalogicaihoterape

      En missään nimessä suosittele garnierin puhdistussarjaa! Jopa Clearasil on parempi, tosin minä vältän kaikkia markettisarjoja, mutta jos jotain niistä pitäisi käyttää niin Clearasilia, ovat sentään iho-ongelmaspeliastien laatimia.

      Iho todellakin saattaa puhdistua aluksi Garnierin tuotteilla, mutta mitä luultavammin (itse koettu) niin näpyt palaavat takaisin. Iho addiktoituu sille. Parhaita tuloksia olen saanut Proactiv Solutionin Usa version avulla, hellävaraisesti ja tehokkaasti.
      Niin ja dermalogicalla on kallis ihonhoitosarja akneiholle, toimii kuulemma erittäin hyvin, mutta tuotteet eivät ole riittoisia ja ovat hintavia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2173
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1484
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe