KIITOKSIA VETERAANIT HIENOSTA TYÖSTÄ !!!

http://www.youtube.com/watch?v=hz4mIn3swD0


SUOMEN KANSA KIITTÄÄ TEITÄ IKUISESTI UROTYÖSTÄNNE, KUN TYÖNSITTE KOMMUNISTIRIKOLLISET POIS MAASTAMME !!!
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Suomalaisten sotaveteraanien "hukattu sukupolvi", joka menetti parhaat vuotensa Suomen sotien takia, olisi mieluummin viihtynyt kotona rauhan hyödyllisissä töissä kuin kylmissä ampumahaudoissa kuolemaa pelkäämässä tai apaattisena korsujen hämärässä makaamassa. Jos Suomi olisi jo 1938-1939 harjoittanut samanlaista ulko- ja idänpolitiikkaa kuin syksystä 1944 lähtien, Suomi olisi kenties välttänyt talvi- ja jatkosodan kaksoiskatastrofin. Suomen sodat eivät olleet niinkään kohtalon Suomelle asettama koetus vaan väärän politiikan ja virheellisten ratkaisujen onneton lopputulema.

Suomen itsenäisyyttä juhlitaan ilmeisesti tänäkin vuonna näyttämällä Suomen televisiossa elokuvia, joissa suomalaiset tappavat venäläisiä. Sitäkö, vain sitäkö tarkoittaa Suomen itsenäisyys Herran vuonna 2012? Että Suomi, joka Euroopan unionissa on ajopuun, heittopussin ja nettomaksajan surkeassa asemassa, ei sentään... kuulu Venäjään?

Äänestä
  • tämä munaton ja akaton hinttaloinen, käpykaartilainen luuseri, puhuu passkaa.. Onneksi kommarit on kannettu tunkiolle, mätänemään muun passkan joukkoon..

    Ei tuollainen kiinnosta enää kansaa, eikä edes kommareita, kuten komupuolueen johtaja totesi; "kommunismi ei toimi".

    hohhoijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa............................ haukotus............

    Äänestä

Missä se Suur-Suomi on jota lähdettiin tekemään ???

Tais tulla kuitenkin tappio ja Karjalan menetys. Itsenäisyys sentään saatiin pitää. Siitä suuri kiitos voittajapuolelle. Ja tällä kertaa ei voittaja tappanut vankeja sodan jälkeen niinkuin omat valkoiset voittajat tekivät!!!

Äänestä

Komupaskoja vitutttaa vieläkin kun suomisissit heittivät kommunistirikolliset hevonvittuun Suomesta ja takasivat Suomelle itsenäisyyden mitä tänäkin vuonna saamme viettää. Kommunistirikolliset yrittivät Suomelle samaa kohtaloa kuin Virolle, Latvialle ja Liettualle, orjuutta NL-kommunistien alla.

Olishan se hyvä jos komupaskat vihdoin hyväksyisivät Suomen itrsenäisyyden. mutta taitaa olla turha toivo. Komu menee hautaan, ennenkuin tulee järkiinsä.

Mutta vittuako se meille kuuluu, kuinka hullu komupaska on....

Äänestä

Komuparat huutavat Uljanovia ja Džugašvilia apuun, vaikka kaverit ovat kuolleet jo 50-100 vuotta sitten. On komuilla uupelo avustajista kun kukaan nykyhemmo ei kelpaa. Komunismin loppu on vielä enemmän uskontoa kuin sen alku.

Äänestä
  • Komu ihan vapisee, kun kukaan ei tykkää enää niistä ;

    0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 0,2% hehehehehehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

    Äänestä

Ei itsenäisyys eikä mikään muukaan vit.uta yhtään. Hieno maa mutta äärioikeiston toimia pitäisi jo rajoittaa ennenkuin olemme samassa tilassa kuin USA nykyään.

Aito esimerkki mihin ollaan menossa:
http://areena.yle.fi/tv/1719602

Vastaajat vaan ei pysty muuhun kuin osoittamaan omaa idiotismiaan tuollaisilla vastauksilla. Heillä taitaa vaikea vitu.tus olla päällä jatkuvasti kun ainoa ilo on räävitön spämmäys ilman järjen hitustakaan.

Äänestä
  • että loppukomutkin ovat idiootteja?

    Äänestä

  • Eikö olekkin kamalaa kirjoitti:

    että loppukomutkin ovat idiootteja?

    .

    Hehheh-vastaajat vaan ei pysty muuhun kuin osoittamaan omaa idiotismiaan tuollaisilla vastauksilla. Heillä taitaa vaikea vitu.tus olla päällä jatkuvasti kun ainoa ilo on räävitön spämmäys ilman järjen hitustakaan.

    .

    Äänestä

  • Juuri niin kirjoitti:

    .

    Hehheh-vastaajat vaan ei pysty muuhun kuin osoittamaan omaa idiotismiaan tuollaisilla vastauksilla. Heillä taitaa vaikea vitu.tus olla päällä jatkuvasti kun ainoa ilo on räävitön spämmäys ilman järjen hitustakaan.

    .

    .
    Niin ja missä se Suur-Suomi on jota lähdettiin tekemään ???
    .

    Äänestä

PIERUSAHARAAN !!

Ei kai se haittaa?

hohohohohhhhhhhhhhhhhhhhhh

Komuparkoja vituttttaa vielä enemmän..

hohohohohhhhhhhhhhhhhhhh

Äänestä
  • Ei haittaa.

    Äänestä

  • Loput komuparat huutavat apuun nyt kansanmurhaajia..
    Komut haluaa kannatuksekseen absoluuttisen nollan.

    Äänestä

ottivat naapurilta turpiin kuus nolla, maata ei miehitety. Ketä sillon kiittäminen? Tietty naapurin reiluja johtajia!

Äänestä
  • Juuri niin. Jos voittajat olisivat tehneet niinkuin OMAT VALKOISET tekivät niin:
    - puolet suomalaisista olisi tapettu
    - maa olisi vallattu ja voittajien hallitus olisi ottanut vallan

    Onneksi voittaja antoi meidän pitää itsenäisyytemme koska:
    - suostuimme potkimaan herrojen tänne kutsumat saksalaiset ulos maasta
    - luovutimme Karjalan yms. alueet

    Voittaja määrittelee aina oikeudenmukaisuuden ja onneksemme silloin Suomen porvaristokin ymmärsi nöyrtyä ja tunnustaa virheensä.

    Äänestä

"Loput komuparat huutavat apuun nyt kansanmurhaajia.."

Täysin väärin.
Emme halua kansanmurhaajavalkokaartia, Svinhufudia emmekä Mannerheimia. Ne murhasivat ja murhauttivat riittävästi.
Emme halua 1930 luvun porvaristoa, joka lyöttäytyi fasimin kelkkaan innolla saada naapurista alueita ja josta syystä Suomeen tuli vainajia.

Tsaarin Venäjän luovuttama Laatokan Karjala meni. Neuvostohallituksen luovuttama Petsamo meni. Miksi? Pölkkypääporvariston sotaseikkailujen takia.

Ellei Venäjällä olisi tapahtunut 1917 työväen vallankumous, Suomi ja Baltia voisivat olla vieläkin kapitalistisen Venäjän osia.
Porvarilliset puolueet Venäjällä ja muut "sosialistiset" puolueet kuin bolsevikit kielsivät jyrkästi kansojen itsemääräämisoikeuden.
Samalla linjalla olivat Entente-maat Englanti ja Ranska ja USA. Ne tukivat Neuvosto-Venäjän kansalaissodassa porvarien valkokenraaleja ja tuen ehtona oli Venäjän pysymisenä Venäjänä ilman kansjojen itsemääräämisoikeutta.

Viro, Latvia ja Liettua solmivat Venäjän maakuntina 1920 rauhansopimukset vastoin Englannin tahtoa neuvostohallituksen kanssa ja saivat itsenäisyyden.
Englanti halusi Baltian sotivan Neuvosto-Venäjää vastaan ja pysyvän niiden sitten kapitalistisen Venäjän osana.

Pikkunilkkiporvarit huutavat menneisyydestä porvaripolitiikkojen synnyttämää verta.
Menkää rähisemään Venäjälle kun teitä niin halutaa.

Vietän itsenäisyyspäivää vapaana valkoisen Suomen synnyttämistä poliittisista virhearvioista.

Äänestä

Komuparat on ihan sekaisin.

Kaikki venäläiset tietävät että Uljanov aloitti kansanmurhaamisen ja Dzugasvili jatkoi sitä. Muttä nämä pikkupäiset idiootit huutaa niitä avukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SUOMEN KANSA !!! kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=hz4mIn3swD0


SUOMEN KANSA KIITTÄÄ TEITÄ IKUISESTI UROTYÖSTÄNNE, KUN TYÖNSITTE KOMMUNISTIRIKOLLISET POIS MAASTAMME !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu