minkä takia mm niin moni loukkaantuu SM-liigassa.
Emme osaa ottaa taklausta vastaan.
Jo Junnuna ei saa taklata ja opetella taklausten alkeita.
Seppänen väittää että emme osaa vastaanottaa taklausta.
Tämä näkyy ns paskantamisena kovissa peleissä kun kohdataan mm Kanada ja hävitään näille ja sanotaan että paskat tuli housuun mut se johtui siitä kun paineen alla pakit ei osanneet ottaa vastaan taklausta.
Hieno näkemys Seppäseltä.
Juniorikiekoissa on siis parannettavaa!!
Liikaa kontrolloidaan kaikkea.
Kuitenkin fanituskulttuurissaki kontrolloidaan kaikkea mut on syytä pitää kontrollissa hieman sitä ettei katsomossa synny tappeluita ja muita rasistisia kommentteja joten noille häiriköille voisi antaa porttikiellon jääkiekko-otteluihin.
Sivistysvaltio Suomi!
Ainut melkein ainut hyvä asia Suomessa on juuri tuo mutta nyt ns näytämme keskisormea sivistyneisyydelle kun annamme häiriköiden mellastaa jäkispelien katsomoissa joissa ne aiheuttaa tappeluita, ampuu ilotulitteita, riehuu kuin kakarat elluna päissään ja antaa kenties rasistisia kommentteja.
Esko Seppäsen paljastus Urheilulehdessä
juha82friikki
0
54
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733121
- 602854
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322405- 802246
- 602063
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408