Synkkä elämänkerta..

Kuoleman syleily

Lapsuus oli kärsimystä riitelevässä kodissa, olin arka enkä halunnut olla yhteydessä kehenkään, siskoni (7 v.vanhempi terrorisoi) en olisi halunnut käydä koulua, olin liian ujo,,-kärsin. Jotenkin pääsin peruskoulun läpi mutta huonoin arvosanoin. Olisin halunnut ammattikouluun mutta vanhemmat sanoi: -tehtaaseen töihin, -molemia ei kouluuteta, sisko oli päässyt oppikouluun. Lähdin maailmalle 14-vuotiaana, -tsupparina,-ei rahaa ruokaan ja viha pinnassa. Tulin raskaaksi 16-vuotiaana, vanhemmat pakotti avioon, 17-vuotiaana erosin. Koko ikäni olen hakenut rakkautta ja turvaa sitä löytämättä. Lopulta löysin elämäni rakkauden mutta oltuamme 3 vuotta yhdessä sairastui hän pääsyöpään ja ja kuoli. Sain perheläkkeen ja pärjäsin olosuhteisiin ottaen jokseenkin hyvin, ostin asunnon etelän mailta halvalla ja ajattelin asettua sinne, sitten alkoi vaivata ihmisen ikävä. Elämään astui paljon vanhempi mies joka halusi pitää minusta huolta, lupasi että kunhan jää eläkkeelle (max 3 v.) lähdemme sinne etelän asuntoon loppuiäksemme, -menimme naimisiin ja olimme onnellisia n. 1 kk. Menetin tietenkin perhe-eläkkeen mennessämme naimisiin mutta olinhan rakkauteni kukkuloilla. Meni vuosi-pari, hänelle syntyi lapsenlapsia eikä hän enää halunnutkaan etelän maille. Olimme käyneet vain 1-2 krt/vuosi etelän asunnossani. Välillemme tuli eripuraa ja oltuamme 13 vuotta naimisissa erosimme. Katkeruuteni kasvoi ja kasvoi. Olen nyt avoliitossa ollut 6 vuotta ihanan (despootin) kanssa joka määrää kaiken ja minä passaan ja valitan mutta en vieläkään pääse minnekään, aikaa siitä kun sain mahdollisuuden päästä etelän asuntooni on kulunut 22 vuotta enkä vieläkään ole päässyt, maksan kulut ja huollot mutta elän elämän orjana. Katkeruus on vuosien mittaan kasvanut äärimmilleeen ja nyt olisin valmis vaikka tappamaan päästäkseni ennen kuolemaani edes käymään etelän auringossa. Vieläkin yhteiskunta ja läheiset pitää minua otteessaan, olen 58 ja työkyvytön mutta en eläkkeellä, olen poikani pojan ilmainen päivähoitaja. Kuntoutuseläkkeellä n. 900 e/kk tuloilla maksan etelän asuntoni kulut ja elämisen Suomessa ikinä sinne etelään pääsemättä. Kysyn vaan, -OLISITTEKO TE KATKERIA SIJASSANI?
Vuosien mittaan olen sortunut alkoholiin koska se tuo hetkellistä huojennusta ja vaikka tiedän ettei se ole todellista mutta se on niin lohtua antavaa että siihen voisi kuolla.

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Synkän elämänk.jatko

      Osa 2. Eikä siinä kaikki! Sisareni 7 v. vanhempi joka koko lapsuuden dominoinut minua kavalsi dementoituneen äitini varat, jouduin viemään asian poliisille, -kaikki niin raskasta, mutta pakko tehdä, tajusin kuinka sairas sisareni voikaan olla. Hän takavakaroi koko äitini omaisuuden omaan kämppäänsä salaa. Olen niin väsy, sitä sisareni tahtookin etten jaksa taistella. Sisareni asui koko ajan äitini kustannuksella ja kun sain äitini palveluasuntoon jatkoi sisareni elämäänsä äitini asunnossa 2 vuotta ilmaiseksi, häntä yritettiin häätää asunnosta (huom! hänellä oli oma asunto myös) myös edunvalvoja jonka jouduin hankkimaan sisareni kavalluksen takia oli ammattitaidoton joka ei osannut hoitaa asiaansa vaan sisareni pääsi tekemään myyrän työtänsä mielin määrin. Ei ihme että olen niin rikki ja tahtoisin päästä koko paskasta pois!!! Kuolema tuo vain helpotuksen kaikkeen paskaan!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11635
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8831
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      12
      4407
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3954
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      90
      3616
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      14
      3446
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2425
    Aihe