Miksi meidän poliittinen "eliitti" vaikuttaa korruptoituneelta?

Kieltämättä saa sen kuvan kun kuuntelee esim. meidän pää- tai opetusministeriämme ja heidän suhtautumistaan pakkoruotsiin ja sen seurauksena menetettyyn kilpailukykyyn.

http://www.youtube.com/watch?v=Y4_K-sebVdk
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koska MITÄÄN muuta järkevää selitystä ei voi olla typerän ja maan etua vahingoittavan pakkoruotsituksen kiihkoisalle puolustamiselle.

Edes surusvekot eivät enää pysi löytämään järkiargumentteja, koska niitä ei yksinkertaisesti ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gustaf jukkasson kirjoitti:

Kieltämättä saa sen kuvan kun kuuntelee esim. meidän pää- tai opetusministeriämme ja heidän suhtautumistaan pakkoruotsiin ja sen seurauksena menetettyyn kilpailukykyyn.

http://www.youtube.com/watch?v=Y4_K-sebVdk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu