Kolahti postilaatikkoon uusi Tuulilasi, jossa on käynnissä "Vuoden merkittävin uutuus" - äänestys.
Autoja oli lueteltu kuvien kera aukeaman verran, eli noin 30 kappaletta.
Mukaan mahtuivat esimerkiksi uusi cee´d, Hyundai i30, Golf, Peugeot 208, Ford b-max ja Honda Civic. Jopa Fiat Freemont oli hyväksytty mukaan, vaikka perustuu jo muutaman vuoden ikäiseen Dodge Journeyhyn.
Missä oli Chevroletin ykkösnyrkki Cruze STW 1,4 T???????
Jokuhan näillä palstoilla väitti autoa uudeksi ja ennenkaikkea Chevroletin myynnin kannalta merkittäväksi uutuus-malliksi, joten joko Tuulilasi ei ole asiasta samaa mieltä uutuusarvon kanssa, tai sitten se ei liene kuitenkaan toinen toistaan kiinnostavimpien autouutuksien tulvan keskellä kovinkaan merkittävä??
itse veikkaan, että farkkuperän lisääminen ja konsernin toisessa mallissa kohta 3 vuotta nököttäneen moottorin pulttaaminen mallistoon ei yksinkertaisesti tee autosta tarpeeksi uutta ylittämään edes lehdistön uutiskynnystä..
Vuoden merkittävin uutuus??
4
188
Vastaukset
- muulipasi
älähän nyt!
Olihan siinä sentään puolen sivun juttu cruzesta! Vaikka eipä kai kehuja paljoo herunu siitäkään...mut minkäs sen tekee kun ei tuulilasin miehet tajua hyvän ja halvan päälle...ja preeemiumiautojen!!
Cruze kuluttaaki enemmän ku usan pressan limusiini, vaikka tehoo onkin vain 1/5 siitä... - epävarma itsestäni
mutta olihan se sentään tekniikan maailman vertailussa 1......eiku miten päin nää menikää....sehän oliki viiminen! Hups!
On se kuitenkin merkittävä lisä cruze perheeseen...joka on vaatimaton mutta kuitenkin kova kilpailija myydyimmille merkeille. Vapise VW!!....eiks niin...tai en tiiä... - LTZ tulossa..
Cruze on nykymuodossaan tullut myyntiin mallivuonna 2008. Se on selvä, että ei sitä voi noin vanhana peruskonseptina laskea 2012 uutuuksien joukkoon, vaikka saikin farmarin vasta nyt. Aika tavallista monellakin merkillä, että eri korimallit tulevat myyntiin vähitellen, ensi esitellään hatchback tai sedan ja myöhemmin sitten kysynnän mukaan muut versiot.
Hyundai teki aika harvinaisen vedon esitellessään ensin farmari i40:sen ja myöhemmin sedanin, kun ottaa huomioon että kyseessä on taksiluokan auto.- vanha kottura
Kyllä ne yleensä tulee kuukauden sisällä kaikki eikä 4vuoden aikana!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1283082EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351455- 1041319
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351047Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60977
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373949- 41777
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22753