Ja niin on tehnyt vaaleissa moni muukin suomalainen äänestäen kokoomuksen suurimmaksi puolueeksi.
On hyvä asia, että voin äänestää kokoomusta
Vapaus valita
2576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tuo on absoluuttisen totta.
Suomi tarvitsee pääministerin.
Oikein, Suomi tarvitsee Jyrki Kataisen
.
Voi jeesus mitä pask.aa jaksat aina vaan vääntää.
Tässä sulle tyhjäpää taas kerran Kokoomuksen aatteet:
Kokoomuksen aatteessa yhdistyvät vapaus ahnehtia, vastuuttomasti ja demokratiaa halveksien, mahdollisuuksien jakamiseen vain sisäpiirissä, pakkoruotsiin kannustaminen, suvaitaan vain omia ja välitetään vain omista.
Keskeistä on vastuuttomasti kantaa rahaa esim.Kreikkaan ja rahan ottamista vastuuttomasti omiin tarkoituksiin .
Kokoomus vastustaa demokratian kehittämistä ja kansalaisten aitoa osallisuutta yhteiskunnalliseen päätöksentekoon.
Kokoomus vastustaa avoimuutta ja edistää harmaata taluotta aktiivisesti. Kokoomus korostaa korruption positiivista merkitystä.
Herää pahvi toiveunestas et kokoomus olis jotain... se ei oo mitään muuta kuin rikkaiden ja rahanahneiden puolue
.
Hyvänen aika, käytkö p-lla omalle mikrollesi.
Aloitus on aivan totta, sille et voi mitään. Mutta olet sinäkin oikeassa, sillekään ei valitettavasti voi mitään.
Mutta iankin kokoomus on kaikista puolueista rehellisin. Julkisesti ja avoimesti puolue ajaa rikkaiden asiaa muiden kansanosien kustannuksella.
Tällä hetkellä kokoomus on paras pakkoruotsin ja ruotsalaisten etuoikeuden takuupuolue, ja siksi kaikki Ruotsia ja ruotsia rakastavat ruotsalaiset sekä ruotsinmieliset tekevät fiksusti, kun äänestävät joko rkp:tä tai kokoomusta, niin ääni taatusti menee pakkoruotsin tukemiseen.
Pohjoismaat tarvitsevat jatkossa enemmän yhteistyötä ja kieliosaamien hyödyttää.
P.s. Venäjällä opetellaan Suomea kilvan
Mikä pontti tällä paskalla on? Sama heppu kirjoitta joka päivä täysin irrallisia ja mitäänsanomattomia aloituksia kokoomuksesta. Kertoo jotain kannattajakunnasta... Rhm
No kun kokkaripenikalla ei oo mitään oikeaa positiivista sanottavaa kokoomuksesta, niin täytyy heittää jotain jaskaa. No vaikeaa oikeiden avausten teko varmasti onkin kun kokkarit ovat saattaneet Suomen vararikon partaalle.
Oletko p-lalla vieläkin, vaikka aamulla jo aloititit.
Suomi tarvitsee pääministerin joka osaa MATEMATIIKKAA.
Eikä pääministeriä joka sanoo "Kukaan ei tiedä miten käy".
Siis tuo puupää on upottanut urpulaisen avustuksella kreikaan miljoonia veronmaksajien rahoja, ja kertoo että KUKAAN EI TIEDÄ,,,,,????
Miten h e l v e ti ssä tämä on mahdollista????????????????
mistä noita kokkareita oikein sikiää?
Osaatko itse muka laskea muuta kuin kissan ulos. Et osaa edes sitä.
Kokoomus hallitus on kuin romaanikerjäläiset. Kerjää rahaa veteraaneille KANSALTA. Vaikka Jyrki lupasi huolehtia vateraaneista.
Kiitos siitä lankeaa esi-isillemme, jotka jaksoivat vaatia yleisen ja yhtäläisen äänioikeuden. Siis myös naisille ja köyhille. Ensin valtiollisiin vaaleihin ja myöhemmin myös kunnanvaltuustoihin.
Nämä kaksi oikeutta ovat hienoja sosialidemokraattisen liikkeen saavutuksia. Ei tarvitse olla aateliston jälkeläinen päästäkseen tipauttamaan "punaisen viivan" uurnaan.,
Kansa tukee yhteistyökykyistä Kataista.
Kokoomus tarvitaan vaikeina aikoina nimenomaan hallitukseen.
Äänet myös meidän ruokakunnalta kokoomukselle.
Minä ole rehellinen, joten en aja rikollisten asiaa ääenstämällä nuorisorikollisen puoluetta.
Kataisen ja kokoomuksen aatteet:
Kokoomuksen aatteessa yhdistyvät vapaus ahnehtia, vastuuttomasti ja demokratiaa halveksien, mahdollisuuksien jakamiseen vain sisäpiirissä, pakkoruotsiin kannustaminen, suvaitaan vain omia ja välitetään vain omista.
Keskeistä on vastuuttomasti kantaa rahaa esim.Kreikkaan ja rahan ottamista vastuuttomasti omiin tarkoituksiin .
Kokoomus vastustaa demokratian kehittämistä ja kansalaisten aitoa osallisuutta yhteiskunnalliseen päätöksentekoon.
Kokoomus vastustaa avoimuutta ja edistää harmaata taluotta aktiivisesti. Kokoomus korostaa korruption positiivista merkitystä.
.
Koko saatanansekoomus pitäs julistaa rikollispuolueeksi,tuomita maanpetturuudesta kuritushuoneeseen elinikäisesti!
Käteinen pitäs teloittaa juhlallisin menoin,tai karkoittaa maasta
RKP omistaa Kokoomuksen
Häntä heiluttaa koiraa...
Kokoomus on paras tulevaisuuspuolue.
Monilla ei olekaan keitetyn spagetin selkärankaa - mutta kokoomuslaisillapa on!