Työnantajat ei tykkää pitkistä TYÖURISTA !

Lupputilejä jo 50-vuotiaille vaikka haluja olisi pitempään. Käteinen haukkuu väärää puuta.
5185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eläkeyhtiön rahoja tässä ollaan pelastamassa kun eläkeikää nostetaan ja lopputilejä jaetaan entiseen malliin niin eläkkeiden maksu aloitetaan MYÖHEMMIN.

TÄSTÄ ON KYSE ei muusta.

Äänestä

Hah.. kun haet uutta työtä on sillä merkitystä työn hakuun kuikas pitkiä työsuhteita sulla on ollut nimittäin satunnaiset pätkätyöt eivät luo uskottavuutta työmarkkinoilla.

Äänestä

Siihenhän porvarit pyrkii että työläisten palkat olisivat mahdollisimman pienet = firman voitot mahdollisimman suuret = omistajat johto saavat satojen työntekijöiden palkkaa vastaavia määriä bonuksia palkkioita yms.
Irtisanomisiakin tehdään VAIN voittojen maksimoimiseksi, ei todellisista taloudellisista syistä (ellei ahneutta lasketa sellaiseksi).

Jos tämän annetaan jatkua niin ollaan kohta jenkkien tiellä. Eli suurin osa suomalaisista tekee kohta kahta työtä pysyäkseen juuri ja juuri hengissä.

Älä anna tämän kehityksen jatkua, vaan pysy kaukana kaikista porvaripuolueista.
Pahimpana mainittakoon KOK, RKP, SMP, KD, PS, Vihreät
.

Äänestä

Jostakin kumman syystä puolueet SAMAISTUVAT toisiinsa eli persut on tällähetkellä ainoa vaihtoehto ...mutta on hekään ?

Äänestä
  • Punahallitus olisi paras vaihtoehto (Vasemmistoliitto SKP).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rr,, kirjoitti:

Lupputilejä jo 50-vuotiaille vaikka haluja olisi pitempään. Käteinen haukkuu väärää puuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu